Užpakalinis peties nestabilumas, peties artroskopija, lūpos fiksacija

po fiksacijos

Užpakalinis peties nestabilumas – užslėpta ir pavojinga būklė ir jos technologiniai endoskopiniai dviejų eilių sprendimai

Užpakalinis peties nestabilumas gali būti statinis ir dinaminis. Statinio gydymas labai sunkus, jis dažnai būna kartu su jau prasidėjusia peties artroze dėl ilgai užsitęsusio užpakalinio peties nestabilumo, kuris nebuvo laiku diagnozuotas, po buvusios traumos-užpakalinio žastikaulio išnirimo ar panirimo. Dinaminis – dažniausiai vargina taip vadinamus „sportininkus-metikus“ ir atsiranda dažniausiai ne dėl traumos, o dėl nuolatinės užpakalinės kapsulės ir sąnario lūpos perkrovos, bet gali būti ir dėl vienkartinės traumos metimo metu.

Sportininkai dažniausiai skundžiasi peties sąnario skausmu metimų metu, o ne peties nestabilumu! Todėl ši būklė laiku ir nediagnozuojama, o tai gali ateityje turėti labai sunkių peties sąnario pasekmių – sąnarys dėl pasikartojančio užpakalinio nestabilumo epizodų gali sudilti.

Užpakalinis peties nestabilumas
Užpakalinis peties nestabilumas

Artroskopinė peties chirurgija ir jos technologinės galimybės padėjo ir tebepadeda geriau suprasti peties užpakalinio nestabilumo biomechaniką, todėl išmokome laiku ir tiksliai diagnozuoti užpakalinį peties nestabilumą, įvertinti jo tipus ir specialiomis dviejų eilių siūlėmis išsaugoti – užpakalinį kapsulės-lūpos kompleksą, fiksuoti jį prie mentės apatinio užpakalinio krašto endoskopiškai – taip panaikinti užslėptą peties nestabilumą, skausmo priežastį ir gražindami sportininką į buvusius fizinio aktyvumo lygius.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1060187221000083

/*54745756836*/

1 thought on “Užpakalinis peties nestabilumas, peties artroskopija, lūpos fiksacija”

  1. Pingback: Artroskopinė peties sąnario lūpos fiksacija - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top