Peties sąnario nestabilumo ir traumų gydymas, artroskopinės peties operacijos, žastikaulio išnirimai, peties sąnario nestabilumas

Užpakalinė lūpa

Pačios sunkiausios peties sąnario traumos yra tos, kurios susiję su peties sąnario nestabilumu. Peties sąnario nestabilumas atsiranda po žastikaulio išnirimų įvairiomis kryptimis. Pačios sudėtingiausios artroskopinės peties sąnario operacijos padeda ne tik tiksliai diagnozuoti, bet ir pilnai rekonstruoti traumuotą peties sąnarį.

Dažniausiai pasitaiko priekinis-apatinis žastikaulio išnirimas, kurio metu nuplyšta mentės priekinė-apatinė sąnario lūpa ir atsiranda peties sąnario nestabilumui būdingi simptomai ir peties sąnario funkcijos sutrikimai.

Dar sunkesnis, tačiau gerokai retesnis yra užpakalinis peties sąnario nestabilumas, kuris dažnai būna kartu su žastikaulio ar mentės krašto lūžiais, todėl užpakalinio peties sąnario nestabilumo gydymas yra daug sunkesnis.

Dar viena peties sąnario nestabilumo rūšis, kuri dažnai pamirštama – tai daugiakryptis peties sąnario nestabilumas, kuris atsiranda nebūtinai po patirtos peties sąnario traumos. Dalis žmoinių turi taip vadinamą įgimtą arba įgyta hyperlaksitetą (padidintą minkštųjų audinių ir sąnarių laisvumą) , su tuo dažnai susiję profesijos ir sporto rūšys, kai dažnai naudojami peties ir rankos judesiai virš galvos ir žmonės atlieka daug nenatūralių ir labai dinamiškų bei fiziologines peties sąnario ribas viršijančių judesių. Dėl to per daug išsitampo aplinkiniai raščiai, sausgyslės ir petys yra lengviau pažeidžiamas. Pavyzdys – teniso servas arba staigus smūgis iš viršaus į apačią – „smash“ smūgis, tinklinis, rankinis, plaukimas, ieties metimas, darbas su svoriais, svorių krovimas, sandėliavimas, ilgas vairavimas, darbas su įvairiais įrankiais (pjūklais, kirviu, plaktuku, įvairūs perforatoriai ir t.t…) kai naudojami staigūs peties mostai virš galvos.

Gerai, kad turime peties sąnario artroskopines metodikas, kurių pagalba įgijome didelės patirties gydant šias peties sąnario traumas. Naudojant artroskopinę vaizdo atkūrimo techniką, kartu su mikroinstrumentais atliekame visas Pasaulyje žinomas peties sąnario traumų artroskopines gydymo operacijas.  Technologijos sparčiai tobulėja, tobulėjame ir mes.

 /*54745756836*/

2 thoughts on “Peties sąnario nestabilumo ir traumų gydymas, artroskopinės peties operacijos, žastikaulio išnirimai, peties sąnario nestabilumas”

  1. Sveiki. Prieš 5metus buvo atlikta artroskopinė peties sąnario kapsulės fiksacija, nes vargino sąnario panirimai. Šiuo metu vėl atsirado išnirimai, lydi pastovus skausmas ir uždegimas dirbant. Ar reikėtų vėl kartoti operacija. Atlikus MRT sąnaryje plyšimų nematyti

    1. greičiausiai yra peties anatominiai ypatumai su mentės formos ir kaulo specifika, dėl ko , jei kartojasi žastikaulio išnirimai, daroma taip vadinama LATARJET peties nestabilumo rekonstrukcija

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top