Rūkymas, kremzlės defektai, sąnario sudilimas, kremzlės persodinimas, endoprotezavimas, Flexit Neosteo sistema, MaioRegen membrana

HTO osteotomija

RŪKYMAS tiesiogiai žaloja ne tiktai širdies koronarus, bet lygiai taip pat ir sąnarių (ypač kelio) kaulus dengiančią kremzlę, dėl to dažnai nebepadeda ir kremzlės persodinimai, kamieninių ląstelių ir bet koks kitas minimaliai invazinis gydymas, o vienintelis pasirinkimas, deja lieka sąnarių endoprotezavimas!

Jau dabar yra faktais grįstų duomenų, kad rūkymas tiesiogiai žaloja ne tiktai širdies ir kitas kraujagysles, bet lygiai taip pat ir sąnarių korėto kaulo smulkius kapiliarus, kurie nikotino suardomi negrįžtamai, todėl rūkoriams suyra tokių sąnarių korėtus kaulus dengianti kremzlė, žmogui atsiranda nuolatiniai sąnario skausmai, sutrinka jų funkcija, atsiranda neįgalumo ir invalidumo reiškiniai, o jauni žmonės nebegali normaliai gyventi ir sportuoti.

Ir tai reikšmingai dažniau įvyksta rūkoriams! Jau yra žinoma, kad rūkantiems labai pažeidžiami sąnario srities smulkūs kraujagysliniai kapiliarai, kurie užsikemša ir dėl to sutrinka sąnario kremzlės ir kaulo mityba, kraujotaka – žmogus to nejaučia, bet palaipsniui sąnarys pradeda negrįžtamai dilti.

Ir nors naujausi moksliniai tyrinėjimai ir technologijų progresas išranda ir patvirtina, kad yra labai efektyvių alternatyvų kelio sąnario endoprotezavimui gydant osteoartrozę (sąnario sudilimą), tokių, kaip minimaliai invazinės koreguojančios osteotomijos, ištaisančios kojos mechaninę ašį, kartu su įvairiais kremzlės persodinimo ir atstatymo būdais, tačiau rūkoriams visi pažangiausi, o ypač ląsteliniai gydymo būdai beveik neefektyvūs, ir rūkantys žmonės jau išskiriami į atskirą gydymo kategoriją – dėl ypatingai didelės nesėkmės rizikos jiems nerekomenduojama atlikti kremzlės rekonstrukcinių ir persodinimo operacijų, o komplikacijų rizikos yra keletą kartų didesnės, nei nerūkantiems žmonėms.

Kai kuriose Europos valstybėse sveikatos sistemos finansavimas kai kurių su tuo susijusių ligų gydymui yra nutraukiamas.

Savo praktikoje, o ir skaitant naujausią mokslinę literatūrą pastebime, kad gydant sudilusius sąnarius, didžioji dauguma pačių sudėtingiausių kremzlės ir kaulo sudilimų atvejų randame būtent rūkoriams. Tokiais atvejais dažniausiai belieka tiktai sąnarių endoprotezavimo operacijos.

Lengva patarinėti, tačiau pasidalinu tuo ką matome ir kas yra jau akivaizdu ir įrodyta.

Gera žinia, kad koreguojanti minimaliai invazyvi blauzdikaulio osteotomija – arba kojos mechaninės ašies ištaisymas, kai atraminis kelio sąnario krūvis iš pažeistos vietos perkeliamas į sveikąją kelio sąnario pusę, tuo pačiu implantuojant ir daugiasluoksnę kolageno-hydroksiapatitų membraną, kartu su kaulų čiulpų stimuliacijomis užtikrina kremzlės regeneraciją, todėl nebedyla vidinė sąnario pusė ir žmogaus kelio sąnarys pilnavertiškai gali atitarnauti net iki 20 metų, o dažnai ir išviso nebereikia kelio sąnario endoprotezavimo.

Įrodyta, kad po mechaninės kojos ašies korekcijos ir padengimo daugiasluoksne membrana– pažeista vidinės kelio sąnario dalies kremzlė regeneruoja!

Taigi, jei kartu su ašies korekcija pavyksta rekonstruoti ir vidinės dalies kremzlę – žmogui niekada nebereikės keisti kelio sąnario – tokie naujausi medicinos mokslo faktai!

Šios srities technologijos labai stipriai pažengė į priekį – naujos kartos minimaliai invazinė NEOSTEO  FLEXIT sistema (https://neosteo.com/osteotomie/high-tibial-opening-wedge-osteotomy/), labai tiksliai ir minimalios invazijos būdu atlieka reikiamas korekcijas. O MaioRegen daugiasluoksnė membrana kartu su kaulų čiulpų stimuliacijomis užtikrina kokybišką pažeistos kremzlės regeneraciją.

Taip, sujungus naujausias technologijas ir pagal galimybes eliminavę rūkymą, apsaugome kelio sąnarius – tokie naujausi medicinos mokslo faktai!

Kartu su kaulų čiulpų stimuliacija atlikta artroskopinė daugiasluoksnės kolageno ir hydroksiapatitų nano membranos – Chondroplus (MaioRegen) implantacija, kartu su atviro kampo koreguojančia osteotomija, gydant kelio sąnario didelį kremzlės defektą ankstyva osteoartroze sergančiam pacientui. Pažeista kremzė kelio sąnaryje buvo padengta daugiasluoksne kolageno ir hydroksiapatitų nano membrana (Chondroplus – MaioRegen), kartu atliekant koreguojančią osteotomiją FLEXIT NEOSTEO sistemą. Efektyvumas jau įrodytas faktais grįstais moksliniais ir klinikiniais tyrimais. Pažiūrėkime kaip nuostabiai atrodo regeneravusi kelio sąnario kremzlė!

Tai dar vienas įrodymas, kad tokiu būdu galima pasiekti pilnos kremzlės defektų regeneracijos. Pabandykime eliminuoti RŪKYMĄ.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top