Peties sąnario lėtinis nestabilumas kartu su rotatorių plyšimu

8

Peties sąnario lėtinis nestabilumas kartu su rotatorių plyšimu

Peties sąnario nestabilumas ir rotatorių plyšimas yra reta, tačiau labai kompleksinė peties sąnario patologija, kai peties sąnarys ne tiktai nestabilus, tačiau ir skausmingas. Žmogų vargina pasikartojantys žastikaulio panirimai arba net ir pilni išnirimai, kurių priežastis yra ne tiktai sąnario lūpos plyšimai, bet ženkliai prisideda ir rotatorių plyšimas. Tokiais atvejais vien kineziterapija ir reabilitacija nebepadės, reikia labai neatidėliojant atlikti artroskopinę peties sąnario priekinės ir užpakalinės lūpos bei rotatorių (supraspinatus sausgyslės) rekonstrukciją – taip apsaugosime peties sąnarį nuo tolesnės degeneracijos ir atstatysime peties sąnario stabilumą.

Nors dar vis pasitaiko, kai peties sąnario patologija yra gydoma atviruoju būdu, pilnavertiškai rekonstruoti peties sąnario patologijas vienos operacijos metu įmanoma tiktai artroskopinės peties sąnario operacijos metu. Žmogui ne tiktai sumažėja pakartotinos operacijos rizika, bet žymiai lengvesnis ir trumpesnis pooperacinis laikotarpis bei reikšmingai mažesnė galimų komplikacijų tikimybė.

Žinutė į namus – jei peties sąnarys nestabilus ir skausmingas – įtarkime peties sąnario lūpos ir rotatorių manžetės kompleksinius pažeidimus, pasikonsultuokime tiesiogiai (o ne nuotoliniu būdu) su ortopedu artroskopuotoju ir raskime patį efektyviausią problemos sprendimo būdą.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top