Peties sausgyslių operacija, 2 artroskopinės metodikos

Rakauskas ssc ssp DR c3

Peties sausgyslių operacija. Peties sausgyslių plyšimas dažniausiai gydomas atliekant peties sausgyslių artroskopinę rekonstrukciją

Peties rotatorių sausgyslių plyšimai labai dažna peties sąnario trauma, dėl ko sutrinka peties judesiai, atsiranda skausmas tam tikrų judesių metu, sumažėja peties jėga – žmonės dažniausiai klausia ar po tokių traumų galima pasveikti ir ar dar normaliai bus galima naudotis ranka ir peties sąnariu? Ar peties sausgyslių operacija veiksminga, ar po jos galima vėl sportuoti? Kiek laiko trunka reabilitacija?

Peties sąnario rotatorių sausgyslės gali plyšti visai netikėtai – staiga keliant sunkų daiktą, nepatogiai pasukant ranką, nugriūnant ant peties sąnario ir panašiai, tačiau skausmas petyje gali atsirasti ir be jokios traumos – tai įvyksta todėl, kad daliai žmonių dėl specifinės peties sąnario anatomijos, siaurų angų, kuriose peties sausgyslės funkcionuoja, sutrinka jų kraujotaka, įvyksta jų audinio degeneracija, sausgyslinio audinio atrofija, peties sausgyslės pasidaro silpnesnės ir mažiau atsparios fiziniams krūviams, todėl gali plyšti net ir nuo menkiausio judesio.

Peties sausgyslių operacija
Peties sausgyslių operacija (prof. R. Gudo operacijos vaizdai)

Gydymas nėra labai lengvas, tačiau labai efektyvus ir žmonės po peties rotatorių sausgsyslių artroskopinės rekonstrukcijos, specifinės reabilitacijos, prigijus sausgyslėms prie didžiojo žastikaulio gumburo, pilnai atstato peties sąnario funkciją, jėgą, dingsta peties skausmas ir žmonės gali sėkmingai gyventi fiziškai aktyvų gyvenimą, sportuoti ir dirbti sunkius fizinius darbus. Žinoma, jei peties rotatorių sausgyslių plyšimas buvo labai didelis arba ilgai negydytas, tada žmogus gali jausti tam tikras pasekmes, tačiau peties funkcija ir peties jėga vis tiek labai stipriai pagerėja ir žmogus viską gali daryti su ranka ir peties sąnariu.

Idealiausia plyšusias peties sausgysles stabiliai ir stipriai prifiksuoti jas prie žastikaulio didžiojo gumburo.  Technologiškai tai gana nesudėtinga procedūra, ypač jei tai atliekama endoskopiškai – artroskopo pagalba, ir panaudojant peties rotatorių sausgyslių fiksacijai sukurtus inkaruojančius sraigtus, siūlus, endoskopinę kaustiką, šeiverio ir boro sistemas, sąnario spaudimą ir plovimą reguliuojančią artropompos sistemą. Stabiliai fiksavus peties rotatorių sausgysles ir joms prigijus prie žastikaulio gumburo, žmogus gali sėkmingai naudotis savo peties sąnariu! Net ir pakartotinai plyšus peties sausgyslėms, galima pakartotina artroskopinė jų rekonstrukcija.

Reabilitacija po tokių artroskopinių peties sausgyslių operacijų trunka priklausomai nuo pažeistų sausgyslių skaičiaus, gylio, dydžio, laiko ar daug kitų faktorių, kurie ir nulemia kiek laiko užtruks reabilitacija. Paprastai ji trunka nuo 2 iki 6 mėnesių. Reabilitacijos metu taikoma labai specifinė kineziterapija, kuri adaptuota individuliai priklausomai nuo nuo pažeistų sausgyslių skaičiaus, gylio, dydžio, laiko, artroskopinės rekonstrukcijos metodo, sausgyslių fiksacijos stiprumo, peties sausgyslių stiprumo, riebalinės degeneracijos laipsnio ir daugelio kitų faktorių.

Peties sausgyslių operacija

Idealiausia plyšusias peties sausgysles stabiliai ir stipriai prifiksuoti jas prie žastikaulio didžiojo gumburo taikant taip vadinamą dviejų eilių fiksaciją (1 metodika), kurios metu peties sausgyslės stipriai prispaudžiamos prie žastikaulio didžiojo gumburo labai dideliu paviršiumi, todėl labai padidėja sausgyslės ir kaulo kontaktas bei prigijimo stiprumas. Technologiškai tai gana sudėtingesnė procedūra, nei vienos eilės peties sausgyslių fiksacija (2 metodika), nes dviejų eilių fiksacijos metu naudojama daugiau brangių peties implantų, lyginant su viena eile, tai atliekama panaudojant peties rotatorių sausgyslių fiksacijai sukurtus inkaruojančius sraigtus ir siūlus.

Peties sausgyslių operacija (prof. R. Gudo operacijų vaizdai)
Peties sausgyslių operacija (prof. R. Gudo operacijų vaizdai)
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top