Peties sausgyslių ir bicepso operacija

subskapuliaris ir bicepso sujungimas

Kada atliekama peties sausgyslių ir bicepso operacija

Peties sausgyslių artroskopinė operacija atliekama, kai plyšta žastikaulį per peties sąnarį sukinėjančios saugsylės ar ilgosios bicepso sausgyslės sąnarinė dalis. Įvertinęs peties sausgyslių plyšimo morfologiją, su peties sąnariu susijusius simptomus bei peties funkcijos sutrikimo laipsnį, gydytojai nusprendžia kada geriausiai atlikti artroskopinę peties sausgyslių rekonstrukciją.  

Peties sausgyslių ir bicepso operacija
Bicepso ilgosios sausgyslės panirimas

Kaip dažnai pažeidžiama bicepso sąnarinė dalis

Bicepso sausgylė sąnarinė dalis yra storiausia šios sausgyslėsvieta ir tvitinasi prie sąnarinės lūpos. Peties sąnario judesių metu sausgyslė juda kartu su peties rotatoriais ir sukinėjasi savo griovelyje maždaug 30 laipsnių kampu. Didžiausias krūvis jai tenka, kai ranka per peties sąnarį sukinėjama pakeltoje virš galvos padėtyje. Todėl sąnarinė bicepso dalis labai dažnai pažeidžiama kartu su peties rotatorių sausgyslėmis.

Bicepso sausgyslė dažniausiai panyra

Dažniausiai plyšta bicepo sausgyslės griovelio laikikliai ir bicepso sausgyslė sukamųjų judesių metu panyra iš savo griovelio. Dėl netipinių jai judesių atsiranda jos uždegimas ir palaipsniui pažeidžiama šalia esanti subskapuliaris sausgyslė. Taip palaipsniui sutrinka peties sąnario funkcija. Šie pakitimai gali atsirasti ir be ryškesnės peties traumos, jie yra degeneracinio pobūdžio.

Peties sausgyslių ir bicepso operacija
Fiksuota subskapuliaris ir bicepso sausgyslė-jos sujungtos

Peties sausgyslių ir bicepso operacija

Įvykus peties rotatorių sausgyslių plyšimui, jei kartu pažeista ir bicepso sausgyslė bei šalia esanti subskapuliaris sausgyslė, atliekama artroskopinė visų sausgyslių rekonstrukcija, kartu su bicepso ilgosios sausgyslės fiksacija kitoje vietoje (taip vadinama tenotomija ir tenodezė).  

Peties sausgyslių ir bicepso operacija
Subskapuliaris fiksacija, bicepso tenodezė ir plyšusi supraspinatus sausgyslė

Subskapuliaris ir bicepso ilgosios sausgyslių artroskopinis sujungimas

Peties sausgyslių artroskopinės operacijos metu kartu su rototatorių rekonstrukcija atliekama ir bicepso tenodezė, šios procedūros metu fiksuotos subskapuliaris ir bicepso ilgoji sausgyslės sujungiamos kraštais.

Peties sausgyslių ir bicepso operacija
Peties sausgyslių ir bicepso operacija

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top