Peties rotatorių sausgyslių artroskopinės rekonstrukcijos būdai

Rotator cuff repair techniques R.Gudas

Peties rotatorių sausgyslių plyšimai

Peties rotatorių sausgyslių plyšimai reikšmingai sutrikdo normalią peties funkciją ir gyvenimo ritmą bei sukelia įvairaus intensyvumo skausmą. Tam, kad sėkmingai išspręsti šią problemą reikia plyšusias peties rotatorių sausgysles rekonstruoti labai stabiliai pritvirtinant jas prie žastikaulio krumplio. Tam tikslui naudojamos įvairūs peties rotatorių sausgyslių artroskopinės rekonstrukcijos būdai.

 Nuplyšus peties sąnario sausgyslėms (rotatoriams), žmonėms sutrinka peties funkcija ir dažnai vargina skausmas. Tai labai depresuojanti būklė, nes žmogus negali būti fiziškai aktyvus, sutrinka aktyvaus jo gyvenimo ritmas.

Peties rotatorių sausgyslių artroskopinės rekonstrukcijos būdai

Pats plačiausiai taikomas peties rotatorių sausgyslių artroskopinės rekonstrukcijos būdas yra kai sausgyslės rekonstruojamos panaudojant inkaruojančius sraigtus. Rekonstrukcijos metu, ypač jei plyšimai dideli, tenka panaudoti net 4-6 inkaruojančius sraigtus. Tai daug išlaidų sveikatos priežiūros sistemai reikalaujantis metodas. Inkaruojančių sraigtų skaičius priklauso nuo pasirinktos rekonstrukcijos metodikos – vienos ar dviejų eilių metodo, taip pat nuo plyšusių sausgyslių skaičiaus, dydžio ir jų kombinacijų.

Peties rotatorių sausgyslių artroskopinės rekonstrukcijos būdai

Besraigtė peties rotatorių fiksacijos sistema

Stiprią rekonstrukciją galima padaryti ir be inkaruojančių sraigtų. Kaip jau minėta, peties sąnario sausgyslių plyšimai turi būti rekonstruoti fiksuojant juos prie žastikaulio gumburų, tam dažniausiai naudojami jau minėti inkaruojantys sraigtai, kurie yra brangūs, o stabiliai fiksacija prireikia 4 ar net ir daugiau sraigtų. Besraigtė peties rotatorių fiksacijos sistema leidžia peties sąnario sausgysles-rotatorius rekonstruoti nenaudojant brangių inkaruojančių sraigtų. Jos metu plyšusios sausgyslės prie kaulo fiksuojamos panaudojant tiktai labai stiprius siūlus, kurie specialios sistemos pagalba pravedami per stiprų kortikalinį žasto kaulą ir sausgysles. Sausgyslės pritraukiamos prie kaulo ir stipriai ir prifiksuojamos prie jo, užrišant intrasąnarinius mazgus.

Peties rotatorių sausgyslių artroskopinės rekonstrukcijos būdai

Kodėl naudojama besraigtė peties rotatorių fiksacijos sistema

Besraigtė peties rotatorių fiksacijos sistema naudojama tam, kad sumažinti sveikatos priežiūros išlaidas, sistemos pagalba sausgyslės fiksuojamos platesniu plotu, taip pagerinamos jų prigijimo prie kaulo galimybės, išvengiama sraigtų migracijos rizikos tais atvejais, kai kaulas yra minkštas-porotinis, tačiau literatūroje nurodoma, kad visi metodai yra geri ir reikšmingo skirtumo juos naudojant nenustatyta.

Peties rotatorių sausgyslių artroskopinės rekonstrukcijos būdai

Peties rotatorių sausgyslių artroskopinės rekonstrukcijos būdai gali būti kombinuojami

Labai geras sprendimas jeigu techniškai gydymo įstaigoje įmanoma sudėtingesniais atvejais kombinuoti kelis rotatorių rekonstrukcijos metodus, tai yra vienos operacijos metu, esant galimybei panaudoti tiek besraigtę, tiek inkaruojančių sraigtų fiksacijos metodikas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top