Peties sausgyslės plyšimas

fiksuoti rotatoriai

Galimybės gydyti peties sąnario sausgyslių plyšimus

Peties sąnario sausgyslių plyšimas ir pažeidimai dažniausiai įvyksta fiziškai aktyviems ir dažnai rankų judesius naudojantiems žmonėms arba sausgyslės plyšta nukritus ant rankos ar šono. Tokie pažeidimai labai apriboja normalią kasdieninę žmogaus veiklą.

Simptomai, diagnozavimas

Pacientai  jaučia skausmą priekinėje arba šoninėje peties sąnario dalyse, kuris gali plisti žemyn, ir sustiprėti po sunkesnio fizinio krūvio. Dažnai skausmas pradeda varginti ir naktį. Dėl sustorėjusių sausgyslių sukelto ankštumo ir skausmo sumažėja aktyvūs peties sąnario judesiai, skausmas lokalizuojasi priklausomai nuo to, kuri sausgyslė yra pažeista. Skausmas gali plisti net iki alkūnės sąnario, pablogėja peties sąnario jėga ir funkcija. Ne visiems žmonėms skausmo stiprumas vienodas, o simptomai ir funkcijos pablogėjimas priklauso nuo plyšusių sausgyslių skaičiaus, dydžio bei sausgyslių riebalinės degeneracijos laipsnio.  Būdinga, kad pažeisto peties sąnario aktyvių, o kartais ir pasyvių judesių amplitudė lyginant su priešingos rankos judesiais sumažėja. Esant dideliems sausgyslių plyšimams, žmogus iš viso nebegali pakelti rankos.

Gydymas

Kai plyšimai yra labai dideli, su sausgyslių riebaline degeneracija ar kelių sausgyslių plyšimu, prisiūti jų jau nebepavyksta, tokiais atvejais tenka atlikti sausgyslių perkėlimo operacijas, o jeigu kartu jau yra ir pažeista peties sąnario kremzlė, neretai padeda tiktai specialių biologinių implantų arba kremzlę atstatančių dvisluoksnių membranų įsodinimas, nes tradiciniai chirurginiai metodai yra neefektyvūs. Visa tai padeda pagerinti žmogaus peties ir visos rankos funkciją bei panaikinti skausmą. Ir tai galima padaryti pilnai endoskopiniu būdu, tai yra be atvirų pjūvių. Tam naudojama speciali 10 kartų vaizdą didinanti sterili kamera su optine sistema, kuriuos pagalba tiesiogiai randami visi peties pažeidimai ir naudojant specialius instrumentus jie atstatomi sąnario viduje. Nereikia daryti didelių pjūvių, todėl gijimas ir reabilitacija yra žymiai greitesni ir gydymo rezultatai daug geresni nei taikant senesnes atviras ir pjūvius naudojančias operacijas.

Virš dyglinio, po dyglinio ir kitų smulkiųjų sukamųjų peties sąnario raumenų sausgyslių plyšimai

Peties sukamųjų sausgyslių plyšimai klasifikuojami pagal pažeidimo gylį, formą ir dydį. Plyšimai, apimantys ne visą sausgyslės storį, vadinami daliniais plyšimais. Atsižvelgiant į plyšimo vietą jie skirstomi į sąnarinio paviršiaus ir podeltinio tepalinio maišelio paviršiaus dalinius plyšimus. Gali būti vienos arba kelių (pomentinio, virš dyglinio, po dyglinio, mažojo apvaliojo raumenų) peties sukamųjų sausgyslių plyšimai.

Visada atliekamos peties sąnario rentgenogramos, kartu su ultragarsiniu, BMR ar kontrastiniu KT tyrimais, kurių metu kartu nustatoma ir sukamųjų raumenų riebalinės degeneracijos laipsnis, petinės mentės ataugos tipas, subkorakoidinis ankštumas, kapsulito išplitimas, dvigalvio žasto raumens ilgosios sausgyslės padėtis ir uždegimas, sąnario kremzlės ir sąnarinės lūpos būklė.

Gydymas esant sukamųjų peties sausgyslių pilnam plyšimui

Peties sukamųjų sausgyslių pilnus plyšimai gydomi operaciniu būdu, dažniausiai atliekamos artroskopinės peties sąnario operacijos, kurių metu plyšusios sausgyslės susiuvamos ir refiksuojamos, o jeigu to padaryti jau neįmanoma, endoskopiškai kartu implantuojami įvairūs regeneraciją skatinantys biologiniai implantai. Gydymo metodas parenkamas priklausomai nuo plyšimo dydžio, formos ir plyšusių sausgyslių skaičiaus. Jei plyšimas nedidelis, vidutinis ar didelis, bet be sausgyslių retrakcijos ir riebalinės degeneracijos,  atliekama artroskopinė peties sąnario operacija su sausgyslių susiuvimu, refiksacija ir akromiono plastika. Operacijos metu, sausgyslės refiksuojamos į anatominę žastikaulio vietą ir atliekama subakromialinio tarpo dekompresija (pašalinama surandėjusi bursa, išlyginama priekinė petinės ataugos dalis, pašalinamas priekinis osteofitas, atlaisvinamas korakoakromialinis raištis). Operacija atliekama artroskopiniu būdu.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top