peties artroskopija fiksacija

Peties artroskopija

Peties artroskopijos reikšmė gydant labai didelius peties sąnario rotatorių plyšimus

Problemos aktualumas

Labai dideli peties sąnario rotatorių sausgyslių plyšimai yra labai rimta peties sąnario trauma, sukelianti reikšmingą peties sąnario funkcijos praradimą, o laiku negydant, peties sąnario funkcija gali sutrikti ir negrįžtamai. Todėl konservatyvus tokių traumų gydymas turi labai siauras indikacijas.

Chirurginis labai didelių peties sąnario rotatorių sausgyslių plyšimų gydymas

Įvykus labai dideliems peties sąnario rotatorių sausgyslių plyšimams labai svarbu ilgai nelaukti, o įvertinti kurios sausgyslės pažeistos, ar jos jau iki traumos turėjo struktūros degeneraciją, kurią atspindi riebalinė audinio atrofija, ir daugelį kitų parametrų, kuriais remiantis būtų galima parinkti patį optimaliausią gydymo metodą.

Peties artroskopija

Artroskopinės peties operacijos metu įvertinamos plyšusių sausgyslių būklė, plyšimo dydis ir pagal tai sprendžiama ar prisiuvus ir pritvirtinus sausgysles prie žastikaulio yra vilties, kad jos sugis ir žmogus atgaus pilnavertę peties funkciją.

Vien tik prisiūti sausgyslių dažnai neužtenka

Jeigu sausgyslių kokybė yra prasta, tai yra jos yra suriebalėję ir plyšimai yra labai dideli, su taip vadinama retrakcija (susitraukimu ir atrofija), tada kokybiškai jų prisiūti nebepavyksta, tenka plyšusių sausgyslių susiuvimą sutvirtinti (augmentuoti) papildomais audiniais.

Bicepso ilgoji sausgyslė – idealus audinys sutvirtinantis silpnas peties sąnario rotatorių sausgysles

Bicepso ilgosios sausgyslės dalis, esanti peties sąnaryje idealiai tinka prifiksuotų peties rotatorių sausgyslių sutvirtinimui (augmentavimui). Jos pagalba peties rotatoriai papildomai sustiprinami, taip užtikrinant greitesnį ir kokybiškesnį jų prigijimą ir tuo pačiu peties funkcijos greitesnį ir efektyvesnį atgavimą.

https://youtu.be/M24Bf41RRko

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *