kapsulitas

Peties sąnario kapsulitas ir bursitas sergant COVID-19 arba po vakcinacijos. Priežastys ir gydymas

Koronavirusinė liga(COVID-19) dėl neaiškių imuninių organizmo reakcijų padidino ypač peties sąnario skausmų atvejų skaičių ir reikšmingai prisidėjo prie peties sąnario kapsulitų ir bursitų skaičisus padidėjimo.

Priežastis – uždegiminiai organizmo baltymai-fermentai, keičiantys imunines organizmo savybes, galinčias sukelti taip vadinamą „imuninę organizmo audros“ reakciją.

Ypatingai paūmėjo ir pasunkėjo peties kapsulito ligos eiga – dėl imuninės peties sąnario kapsulės reakcijos ir lėtinio jos uždegimo kapsulitas pakeitė savo veidą ir liga dažnu atveju pasibaigia kapsulės fibroze – sustorėjimu ir audinio struktūros pasikeitimu.

Todėl peties kapsulito gydymas jau dabar turi būti adaptuotas ir individualizuotas žmonėms, persirgusiems COVID-19 liga.

Dar blogiau, aprašyta keletą atvejų, kai neteisingai paskiepijus – pasirinkus neteisingą skiepo dūrio vietą, vakcina suleidžiama po petine mentės atauga peties sąnaryje, kas išprovokuoja ūmų peties sąnario kapsulitą, kurio gydymas labai ilgas ir sudėtingas.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7674112/

https://link.springer.com/article/10.1007/s00256-021-03803-x/*54745756836*/

2 thoughts on “Peties sąnario kapsulitas ir bursitas sergant COVID-19 arba po vakcinacijos. Priežastys ir gydymas”

  1. Man kaip tik peties problemos prasidėjo po 2 vakcinacijos dozės, liepos mėnesį. Pirmas ortopedas nesureagavo tinkamai į mano nusiskundimus, tuo labiau didelių skausmų dar nebuvo, liepė daryti tempimo pratimus. Dariau rytais ir vakarais, tačiau man blogėjo, pradėjo skaudėti ir naktimis. Gruodį vėl kreipiausi į polikliniką, gegužę padarė MRT, nustatė bursitą + kapsulitą. Skaičiau Rusijos straipsnį apie panašias problemas po gripo vakcinacijos, ten ir tyrimai daryti.

    1. Kristina, reikia tiesioginės konsultacijos, nes kapsulito gydymas labai priklauso nuo ligos stadijos, peties judesių amplitudės, o tai galima įvertinti tiktai individualios konsultacijos metu

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *