Kojos mechaninės ašies korekcija, kremzlės atstatymas, kelio artrozė

kojos ašis

Kojos mechaninės ašies korekcija. Jeigu žmogaus mechaninės kojos ašies nuokrypis didesnis, nei 4-6 laipsniai ir kartu jau yra kelio sąnario kaulų čiulpų edema su tos vietos kremzlės defektais – nebepadeda vien kremzlės atstatymas – vienintelis pasirinkimas, kremzlės atstatymo procedūras atlikti kartu su kojos ašies korekcija!

Jau dabar yra faktais grįstų duomenų, kad jeigu žmogaus mechaninės kojos ašies nuokrypis didesnis, nei 4-6 laipsniai ir kartu jau yra kelio sąnario kaulų čiulpų edema su tos vietos kremzlės defektais, o žmogui atsiranda nuolatiniai kelio sąnario skausmai, sutrinka jų funkcija, atsiranda neįgalumo ir invalidumo reiškiniai, o jauni žmonės nebegali normaliai gyventi ir sportuoti, nebepadeda jokios reabilitacinės priemonės – nebepadės ir vien kremzlės atstatymas ar bet kokia kita artroskopinė mikroperforacijų ar kamieninių ląstelių stimuliacijos procedūra – vienintelis pasirinkimas tokiais atvejais – kremzlės atstatymo procedūras atlikti kartu su kojos ašies korekcija atliekant taip vadinamas osteotomijas! Ir jos labai efektyvios jauniems žmonėms, kuriems kelio sąnario endoprotezavimas dar per anksti.

Minimaliai invazinės koreguojančios osteotomijos, ištaisančios kojos mechaninę ašį, kartu su įvairiais kremzlės persodinimo ir atstatymo būdais, padeda atstatyti kremzlės defektus ir sustabdyti tos sąnario dalies tolesnį sudilimą.

Koreguojanti minimaliai invazyvi blauzdikaulio osteotomija – arba kojos mechaninės ašies ištaisymas, kai atraminis kelio sąnario krūvis iš pažeistos vietos perkeliamas į sveikąją kelio sąnario pusę, tuo pačiu implantuojant ir daugiasluoksnę kolageno-hydroksiapatitų membraną, kartu su kaulų čiulpų stimuliacijomis užtikrina kremzlės regeneraciją, todėl nebedyla vidinė sąnario pusė ir žmogaus kelio sąnarys pilnavertiškai gali atitarnauti net iki 20 metų, o dažnai ir išviso nebereikia kelio sąnario endoprotezavimo. Įrodyta, kad po mechaninės kojos ašies korekcijos ir padengimo daugiasluoksne membrana– pažeista vidinės kelio sąnario dalies kremzlė regeneruoja!

Taigi, jei kartu su ašies korekcija pavyksta rekonstruoti ir vidinės dalies kremzlę – žmogui niekada nebereikės keisti kelio sąnario – tokie naujausi medicinos mokslo faktai!

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top