Artroskopinės sąnario operacijos

8

Artroskopinės sąnario operacijos – technologinis traumų gydymo progresas. Jau dabar tapo įprasta, kad minimaliai invazinės artroskopinės visų sąnarių (peties, alkūnės, riešo, kelio, klubo, čiurnos ir kitų smulkių sąnarių) operacijos padeda fiziškai aktyviems žmonėms labai greitai išsigydyti įvairias traumas ir su lėtinėmis traumomis bei ligomis susijusias pasekmes. Artroskopijos metodas jau taikomas gydant ir kai kurias onkologines ligas, kaulų lūžius, įvairius ortopedinius defektus, įvairių transplantacijų metu, netgi protezuojant sąnarius. Tačiau, labai gerai prisimenu, kiek turėjome vargti, kol tai tapo įmanoma – daugybė nemigo naktų, stažuočių už savo asmenines, tėvų ir draugų lėšas, mokymasis ir ilgos stažuotės Europos ir Amerikos centruose, kasdieninė praktika, oponentų kritika ir įvairūs trukdymai, kol tai tapo nebesustabdoma ir, tarsi cunamis nušlavė visas traumų gydymo senienas. Dabar gi, toliau tobulėdami, kasmet atrandame tai, ko prieš metus dar net neįsivaizdavome…ir tai dinamiškas, nestovintis vietoje procesas – tu jame arba dalyvauji arba viso geriausio PROGRESUI. Artroskopinės sąnario operacijos greičiui Lietuvoje dar ir dabar labai reikia proveržio, dauguma naujų metodikų darome vien savo asmeninio entuziazmo vedami, tačiau progresyviai mąstantys vadovai mums padeda, o protingi ir plačiau mąstantys sveikatos politikai bent jau netrukdo mums judėti pirmyn, bet proaktyvios pagalbos daugeliu atveju dar labai trūksta. Tikiu, kad „tik savo daržo“ politika greitu laiku amžiams išnyks mūsų valstybėje.

Artroskopinės sąnario operacijos
Artroskopinės sąnario operacijos

Artroskopinės sąnario operacijos. Artroskopinis sąnarių pažeidimų gydymo metodas šiandien yra vienintelis efektyviausias būdas greitai ir su labai minimaliai invazine intervencija visiškai išgydyti traumas ar jų pasekmes. Artroskopinės operacijos metu naudojama speciali vaizdą atkurianti optinė įranga, kurios pagalba per nedidelius pjūvelius sąnaryje jau šiuo metu atliekamos pačios sudėtingiausios įmanomos ir anksčiau tik atvirais būdais darytos operacinės manipuliacijos, dar įdomiau – išmokome padaryti tai, ko jokiais atvirais būdais atlikti jau nebeįmanoma – „prašokome“ pačių didžiausių skeptikų prognozes, ir dabar jau atsargiai sau sakau „NE“ tam, ką susapnuoju darysiantis naudojant artroskopinę įrangą RYTOJ. Didžiausia paguoda, kad jaunimas visa tai mato, todėl artroskopinė sąnario operacija tampa vis plačiau taikoma ir tai jau nebesustabdomas progresas, kuris pagerins žmonių gyvenimo kokybę.

Artroskopinės sąnario operacijos metu monitoriaus ekrane kontroliuojame visą operacijos eigą, matome 10 kartų padidintą vaizdą, labai aiškiai matome ir išsaugome visus sąnaryje ir aplink juos esančius nervus, kraujagysles bei kitas gyvybiškai svarbias sistemas. Artroskopinis gydymo metodas padarė didžiausią proveržį gydant sąnario pažeidimus – išgelbėjo daugybę žmonių nuo invalidumo ir neįgalumo. Tai be abejonės revoliucinė technologija gydant traumas, sveikatos sistema dar net neįsivaizduoja kiek žmonių išvengė brangių ir sudėtingų sąnarių keitimo operacijų vien dėl artroskopijos chirurgijos progreso ir mūsų entuziazmo – neįtikėtina, ką galima padaryti, sugebame ne tiktai gydyti, bet ir labai tiksliai diagnozuoti tai, kas nesimato netgi atliekant magnetinį branduolių rezonanso tyrimą. Todėl tvirtai žinome, kad tarnaujame žmonių gerovei, o tai labai motyvuoja.

Artroskopinės sąnario operacijos. Kokie artroskopinės operacijos privalumai? – ši techniškai sudėtinga operacija suteikia daugybę privalumų pacientui:

  • kai viską labai gerai matai – sutrumpėja operacijos laikas, kartais artroskopinė operacija tetrunka 10 minučių.
  • Mažesnė intervencija.
  • Vienu metu galima išgydyti visas sąnario problemas iš karto.
  • Gerai išvystytuose artroskopijos centruose galima vienu metu atlikti kelių sąnarių operacijas vienu metu.
  • Labai didelis operacijos tikslumas ir galimybė patiems sudėtingiausiams technologiniams sprendimams.
  • Pacientas greičiau ir lengviau pasveiksta.
  • Mažesnis komplikacijų skaičius, galimybė gydyti sąnarius žmonėms, turintiems gretutinių ligų
  • Lengvesnė ir greitesnė reabilitacija
  • Geresni ilgalaikiai sąnarių rezultatai
  • Daugybė kitų privalumų – neužtektų vietos visų išvardinti, o svarbiausia, kad tai nestovinti, o besivystanti labai konkurencinga sritis – reiškia neatsiliekanti nuo gretai besikeičiančio pasaulio.

Artroskopinės sąnario operacijos metu galima padaryti viską, diagnozuoti tiksliai visas sąnarių skausmo priežastis ir jas sėkmingai išgydyti. Artroskopinės metodikos taikomos visuose žmogaus sąnariuose.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top