Kelio sąnario artrozė po išorinio menisko pašalinimo

isorine artroze DFO

Kelio sąnario artrozė po išorinio menisko pašalinimo! Kaip išvengti, o jei atsitiko ar tai jau pabaiga?

Dažna šiuolaikinė „Kelio sąnario jauno žmogaus Artrozės“ istorija

Jauni žmonės vaikystėje pradeda sportuoti – tėvai ir treneriai nori greito rezultato – trauma arba perkrova – plyšta-pažeidžiamas išorinis meniskas – padaroma artroskopinė išorinio menisko pašalinimo (rezekcijos)operacija – jaunas žmogus grįžta į tą pačią didelio intensyvumo sportinę veiklą – po 1-2 metų prasideda išorinės sąnario dalies artrozė – pradeda dilti sąnario kremzlė.

Kelio sąnario artrozė po išorinio menisko pašalinimo
Išorinės kelio sąnario dalies artrozė

Po branduolių magnetinio rezonanso (MRT) tyrimo (Kelio sąnario artrozė po išorinio menisko pašalinimo)

Po branduolių magnetinio rezonanso (MRT) tyrimo pacientai dažnai gauna panašius atsakymus: “ šlaunikaulinio išorinės sąnario dalies II-III osteoartrozė, šlaunikaulio ir blauzdikaulio krumplių kremzlės III-IV laipsnio chondromaliacija. Skystis, sinovitas sąnario ertmėje”. Beikerio cista, išorinis meniskas po dalinės arba pilnos rezekcijos.

Osteoartrozė turi 4 stadijas

0 stadija: nėra radiologinių artrozės požymių;

I stadija: įtariami nedideli osteofitai, ir įtariami sąnarinio tarpo susiaurėjimas

II stadija: akivaizdūs osteofitai, įtariamas sąnarinio tarpo susiaurėjimas

III stadija: išplitę osteofitai, akivaizdus sąnarinio tarpo susiaurėjimas, po kremzlinio kaulo sklerozė, nedidelė sąnarinių paviršių deformacija

IV stadija: dideli osteofitai, sąnarinio tarpo nebuvimas, ženkli po kremzlinio kaulo sklerozė, didelės sąnarinių paviršių deformacijos.

Kaip išvengti išorinės kelio sąnario dalies artrozės?(Kelio sąnario artrozė po išorinio menisko pašalinimo)

Jei plyšo išorinis meniskas – reikia jį išsaugoti, o ne pašalinti ir nesvarbu artai padaryti artroskopiniu ar kitokiu būdu. Taip bus išsaugota išorinės dalies kelio sąnario kremzlė.

Kelio sąnario artrozė po išorinio menisko pašalinimo
išorinio menisko plyšimas ir jo susiuvimas – rekonstrukcija

Tačiau ne visada tai pavyksta

Kitu atveju, osteoartrozės gydymas vėlyvose stadijose bus gydomas tiktai pilnu arba daliniu išorinės dalies endoprotezavimu. Ankstyvas osteoartrozės stadijas dar galima pristabdyti atliekant įvairias ašies korekcines rekonstrukcijas.

 Jau dabar yra faktais grįstų duomenų, kad kremzlės atstatymas kartu su kojos ašies korekcija ir menisko implantacija (transplantacija) labai efektyvios gydant jaunų žmonių išorinės dalies osteoartrozę, po buvusios išorinio menisko artroskopinės pašalinimo operacijos, kai kelio sąnario endoprotezavimas jiems dar per anksti.

Kokia gelbėjanti nuo artrozės ir atitolinanti nuo protezavimo operacija gali padėti

Minimaliai invazinės koreguojančios šlaunikaulio osteotomijos, ištaisančios kojos mechaninę ašį iš taip vadinamo X į neutralią, kartu su įvairiais kremzlės ir meniskų persodinimo ir atstatymo būdais, padeda atstatyti kremzlės defektus ir sustabdyti tos sąnario dalies tolesnį sudilimą – artrozę – taip atitolinti arba visai atidėti kelio sąnario endoprotezavimo operaciją.

Koreguojanti šlaunikaulio osteotomija – ištaiso kojos ašį

Koreguojanti minimaliai invazyvi šlaunikaulio osteotomija – arba kojos mechaninės ašies iš X į neutralią ištaisymas, kurios metu atraminis kelio sąnario krūvis iš pažeistos išorinės dalies perkeliamas į sveikąją – neutralią kelio sąnario pusę, tuo pačiu, jei galima implantuojant ir daugiasluoksnę kolageno-hydroksiapatitų membraną, kartu su kaulų čiulpų stimuliacijomis ir meniskų implantacija (transplantacija) užtikrina artrozės pristabdymą arba ir sustabdymą, todėl nebedyla išorinė kelio sąnario sąnario pusė ir žmogaus kelio sąnarys pilnavertiškai gali atitarnauti net iki 20 metų, o dažnai ir išviso nebereikia kelio sąnario endoprotezavimo.

Įrodyta, kad po mechaninės kojos ašies korekcijos ir padengimo daugiasluoksne membrana ir/ar išoriniu menisku – pažeista išorinės kelio sąnario dalies kremzlė regeneruoja! Tačiau, jei ji atliekama jau esant didelio laipsnio kelio sąnario išorinės dalies kremzlės ir kaulo sudilimo atveju, efektas bus žymiai mažesnis. Taip pat labai svarbi yra pooperacinė reabilitacija – kuo anksčiau ji pradėta, tuo geresnis galutinis rezultatas. Svarbu ir teisinga reabilitacija.

Kelio sąnario artrozė po išorinio menisko pašalinimo
Kairėje dešinės kojos ašies išorinė perkrova, o dešinėje po koreguojančios šlaunikaulio osteotomijos ištaisyta ašis – neutrali

Naujos kartos minimaliai invazinės šlaunikaulio ir blauzdikaulio osteotomijos

Šios srities technologijos labai stipriai pažengė į priekį – naujos kartos minimaliai invazinės korekcinės šlaunikaulio ir/ar blauzdikaulio osteotomijos labai tiksliai ir minimalios invazijos būdu atlieka reikiamas kojos ašies korekcijas.

Kelio sąnario artrozė po išorinio menisko pašalinimo
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top