Didelių peties sąnario rotatorių plyšimų rekonstrukcija. Naujos technologijos

orthospace

Didelių peties sąnario rotatorių plyšimų rekonstrukcija, ypač senesnių plyšimų atvejais, kai žmogus ilgą laiką kenčia peties sąnario skausmus, o sausgyslės dėl ankštumo degeneruoja, suriebalėja, sudaro papildomų sunkumų norint ne tiktai pilnavertiškai rekonstruoti plyšusius ir degeneruotus peties rotatorius, bet ir pilnai atstatyti pažeistą peties sąnario funkciją.

Tokiais atvejais peties sąnario artroskopinės rotatorių rekonstrukcijos metu tenka panaudoti sudėtingus ir brangius peties sąnario implantus, kurių pagalba galima bent jau dalinai arba net ir pilnai kompensuoti pažeistą peties sąnario funkciją. Technologijų ir sudėtingų biologinių implantų pagalba jau dabar kartu su peties rotatorių rekonstrukcija apsaugome rekonstruotus rotatorius nuo pakartotinų plyšimų ir sąnario susidėvėjimo.

Tačiau yra problema, kad mūsų sveikatos priežiūros sistema tokių priemonių vis dar nekompensuoja, o procedūrų įkainis gerokai mažesnis už tokioms artroskopinėms operacijoms reikalingas sąnaudas. Įdomu tai, kad pagal dabar taikomą tarptautinę atliekamų procedūrų identišką DRG klasifikatorių (taikomą visose ES šalyse), Lietuvos gydymo įstaigoms valstybinė ligonių kasa prie sveikatos apsaugos ministerijos (VLK prie SAM) nesugeba kompensuoti netgi operacijoms reikalingų priemonių sąnaudų, jau nekalbant apie žmogiškojo personalo faktorių – šioms operacijoms skiriamas įkainis Lietuvoje yra 6 kartus mažesnis, nei bet kurioje kitoje ES šalyje. Todėl technologinės galimybės Lietuvoje, atliekant sudėtingas sąnarių artroskopines rekonstrukcijas yra labai ribotos ir prieinamos tik kai kuriose gydymo įstaigose – ten, kur administracija realiai supranta šią situaciją ir neriboja minėtų technologinių galimybių panaudojimo gydant tokias peties sąnario traumas……o su VLK prie SAM mes nuolatos susirašinėjame, tačiau jau daug metų gauname tuos pačius šabloninius atsakymus, ir situacija ta pati. Tačiau mūsų – gydytojų pareiga yra žinoti ir mokėti pritaikyti pačius geriausius technologinius sprendimus ir mūsų mieliems Lietuvos žmonėms kažkaip apie tai papasakoti, tada bendromis pastangomis ir yra pasirenkamas tinkamiausias didelių peties sąnario rotatorių plyšimų ir kitų sąnarių traumų gydymo būdai.

/*54745756836*/

1 thought on “Didelių peties sąnario rotatorių plyšimų rekonstrukcija. Naujos technologijos”

  1. Pingback: Peties sąnario rotatorių artroskopinė rekonstrukcija - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top