Slidinėjimo traumos, kryžminio raiščio plyšimas, peties rotatorių plyšimas, raktikaulio išnirimai

rotatoriu fiksacija

Nieko moksliško – slidinėjant dažniausiai patiriamos kelio sąnario raiščių ir petį sukinėjančių sausgyslių bei petinės raktikaulio dalies traumos

 

Slidinėjant kalnuose neretai pasitaiko, kad gerai čiuožiantys slidininkai patiria kelio sąnario raiščių arba peties sukinėjančių sausgyslių traumas ne dėl savo kaltės, o būna partrenkti snieglentininkų ar neatsakingai čiuožinėjančių slidininkų. Kita dažnesnė tokių traumų priežastis – blogai sureguliuoti slidžių apkaustai dėl ko žmogui nukritus neatsisegusi slidė, staiga pasuka į šoną kelio sąnarį ir taip traumuoja kelio raiščius. Deja, be kryžminių raiščių artroskopinės operacijos – jų rekonstrukcijos atkurti kelio sąnario stabilumo nepavyks.

Peties sukinėjančių sausgyslių ir petinės raktikaulio dalies traumos įvyksta nukritus ant peties šono, tuomet dažniausiai nuo žastikaulio didžiojo gumburo nuplyšta viršdyglinio raumens sausgyslė arba išnyra petinės dalies raktikaulis. Dėl to sutrinka peties sąnario funkcija, žmogus be skausmo negali judinti rankos per peties sąnarį. Deja, pilnai nuplyšus peties sausgyslėms ar išnirus petinei raktikaulio daliai be artroskopinės peties sausgyslių fiksacijos prie žastikaulio didžiojo gumburo ar raktikaulio artroskopinės dviejų pluoštų fiksacijos atkurti normalios peties sąnario funkcijos nepavyks.

 /*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top