Raktikaulio petinio galo išnirimai, žiemos peties traumos, artroskopinės fiksacijos

AC isnirimas IV laipsnis scaled

Atėjus žiemai ir slidžiam laikotarpiui ypač reikia saugotis kritimų ant šono, o jei dar krentant atsiremiama riešu arba alkūne, tada be kitų lūžių dažnai įvyksta ir raktikaulio petinio galo išnirimai

Išnirus raktikauliui, nuplyšta raktikaulį laikantys raiščiai, todėl raktikaulis tampa nestabilus, dažnai čiuopiasi net po oda – ir vadinamas „pianino klavišo“ simptomu – raktikaulio galas tarsi fortepijono klavišas spaudinėjant pirštu juda į visas puses, o labiausiai į viršų ir žemyn. Dar yra nuomonė, kad užtenka “atstatyti” raktikaulį į vietą ir uždėti gipso (DEZO tipo) tvarstį, deja, taip raktikaulis neišsilaikys savo vietoje, todėl vienintelis būdas sugrąžinti raktikauliui ir visam peties sąnariui normalią funkciją – atlikti jo fiksaciją, kuri dabar dažniausiai atliekama artroskopiniu būdu.

Raktikaulio petinio galo išnirimai dažniausiai įvyksta nukritus ant peties šonu arba patyrus staigų kryptinį kontaktą į peties sąnarį. Viena iš nemaloniausių traumų – raktikaulio išnirimai, kurio metu nuplyšta raktikaulį laikantys raiščiai, todėl raktikaulio petinis galas tampa nestabilus ir išnyra, dažnai čiuopiasi net po oda – ir vadinamas „pianino klavišo“ simptomu – raktikaulio galas tarsi fortepijono klavišas spaudinėjant pirštu juda į visas puses, o labiausiai į viršų ir žemyn. Sutrinka visa peties sąnario pakaba.

Šiuolaikinių endoskopinių technologijų pagalba jau daug metų raktikaulio išnirimuai gydomi be didelių pjūvių – artroskopiškai, panaudojant specialiai sąnarių operacijoms sukurtą sąnario viduje sukurtą  didelės raiškos optinę vaizdo sistemą, kuri vaizdą didina 10 kartų! Jos pagalba išniręs raktikaulis atstatomas į vietą ir prifiksuojamas panaudojant keturių sagų sistemą – jų nereikia šalinti, žmogui tereikia tik vienos procedūros!

 

 /*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top