Peties sąnario skausmai, peties rotatorių sausgyslių plyšimas, dviejų eilių rotatorių fiksacija

Rotatorių plyšimas su retrakcija

Rotatorių sausgyslių plyšimas. Peties sąnario skausmas dažniausiai atsiranda po mažesnės ar didesnės peties traumos ir dažniausiai įvyksta atliekant staigius peties sąnario judesius, kai ranka pakelta virš galvos arba staiga krentant ant šono ir atsiremiant ranka, alkūne ar petimi į žemę. Tokiais atvejais dažnai įvyksta įvairaus dydžio peties rotatorių sausgyslių plyšimai, kurie mažiau ar daugiau sutrikdo normalų peties sąnario funkcionavimą

Rotatorių sausgyslių plyšimas.. Virš galvos peties ir rankos judesius naudojantys sportininkai atlieka labai daug fiziologines peties sąnario ribas viršijančių judesių, dėl to peties sąnarį sukinėjančios sausgyslės patiria nuolatinę perkrovą ir yra dažniausiai pažeidžiamos peties sąnaryje – įvyksta įvairaus dydžio jų plyšimai. Tas pats mechanizmas atsiranda ir sunkų fizinį darbą dirbantiems žmonėms – plyšimai gali įvykti staiga keliant daiktą nuo žemės ir pan.

Rotatorių sausgyslių plyšimas. Kaip gydyti peties skausmą ir sutrikusią funkciją? Tokie peties skausmai ir traumų padariniai gali praeiti ir patys, tačiau pačiam žmogui labai sunku suprasti ir padėti sau be gydytojų specialistų pagalbos. Peties skausmai yra labai siaura sritis, todėl labai nedaug specialistų pakankamai rimtai įsigilina į peties skausmo problemas – tam reikia įvertinti visus specifinius peties sąnario judesius – jų amplitudes, atskirų sausgyslių gebėjimą atlikti savo funkciją, neretai atlikti provokacinius mėginius echoskopo kontrolėje, tik tada galima tiksliai suprasti kokia peties skausmo priežastis ir kaip ją reikia pašalinti. Žmonės klysta, kad vien iš magnetinio branduolių rezonanso galima diagnozuoti ir pasakyti ką toliau daryti! Tokiais atvejais, aklai siūlomos įvairios peties sąnario procedūros ar net operacijos, kurios tik iš dalies, bet ne pilnai išsprendžia peties sąnario problemą. O peties sąnario skausmo priežasčių yra labai, labai daug ir ne visos jos sprendžiamos tiktai operaciniu būdu!

Rotatorių sausgyslių plyšimas. Žinoma, įvykus traumai ir akivaizdžiai nuplyšus peties sąnario sausgyslėms, būtina atlikti plyšusių peties sąnario sausgyslių artroskopinį (o ne atvirą) fiksavimą atgal prie žastikaulio. Viskas atliekama pilnai endoskopiškai, sausgyslės fiksuojamos prie žastikaulio gumburo panaudojant specialius inkaruojančius siūlus. Po tokių šiuolaikinių artroskopinių procedūrų labai greitai pradedami peties sąnario judesiai ir reabilitacija, tačiau yra situacijų, kai operacijų galima ir išvengti.

Rotatorių sausgyslių plyšimas.
Rotatorių sausgyslių plyšimas.
/*54745756836*/

2 thoughts on “Peties sąnario skausmai, peties rotatorių sausgyslių plyšimas, dviejų eilių rotatorių fiksacija”

  1. Pingback: Nedidelio supraspinatus sausgyslės plyšimo artroskopinė fiksacija dviem eilėmis - RimtautasGudas.lt

  2. Pingback: Peties skausmas - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top