Peties sąnario kapsulitas klastinga peties sąnario liga

peties kremzlės defektas

Peties sąnario kapsulitas klastinga peties sąnario liga

Dar ir dabar dažnai manoma, kad peties sąnario kapsulitas yra atskira liga su keturiomis savo stadijomis, o visur nurodomos gydymo rekomendacijos atsižvelgiant į keturias ligos stadijas. Tačiau, kaip ir bet kokios rūšies meno sferoje, taip ir medicinos meno sferoje vis dažniau pasitaiko išimčių, apie kurias reikia žinoti. Gydant peties sąnario kapsulitą išmokome suprasti, kad kapsulitas vistik turi savo priežastį ir yra pasekmė, todėl labai svarbu tą priežastį ir surasti. Kitaip gydymas bus neefektyvus ir laiku nepritaikius tinkamo gydymo, peties sąnarys gali negrįžtamai būti pažeistas kapsulito metu pagamintų audinius ardančių uždegiminių fermentų.

Peties sąnario kapsulitas klastinga peties sąnario liga. Keli paveiksliukai, kaip peties sąnario kapsulitas pažeidė peties sąnario mentės ir žastikaulio kremzlę bei įvyko sąnario lūpos plyšimas. Priežastis – per ilgai negydytas peties kapsulitas.

Peties sąnario kapsulitas – klastinga peties sąnario liga
Peties sąnario kapsulitas – klastinga peties sąnario liga
Peties sąnario kapsulitas klastinga peties sąnario liga – jei pradėjo skaudėti peties sąnarį arba kažkur netoli jo, ypač be jokios aiškesnės priežasties ar traumos – ieškokite kas moka gydyti kapsulitus! Tai gali būti ortopedas, sporto medicinos gydytojas, reabilitologas, reumatologas arba patirties turintis jūsų šeimos gydytojas.

Peties sąnario kapsulitas klastinga peties sąnario liga. Peties sąnario kapsulitas turi 4 ligos stadijas ir gydymas turi būti pritaikytas atsižvelgiant į šias stadijas. Todėl labai svarbu žinoti visas 4 stadijas.

Peties sąnario kapsulitas klastinga peties sąnario liga

Kapsulito stadijos

  1. Uždegimo (1 stadija) iki 0–3 mėn.
  2. Stingimo (2 stadija) 3–9 mėn.
  3. Įšalimo (3 stadija) 9–15 mėn.
  4. Judesių atsistatymo (4 stadija) 15–24 mėn.

Uždegimo stadija (1 stadija)

Peties sąnario kapsulitas. Gali tęstis iki 3 mėn. nuo simptomų pradžios. Peties sąnarys labai skausmingas. Skausmo priežastis – sąnario kapsulės uždegimas.

Stingimo stadija (2 Stadija) („Freezing Stage“) 3–9 mėn.

Išlieka skausmas, bet kartu pradeda blogėti peties sąnario judesiai („stingsta“ peties sąnarys). Sustingimo priežastis – kapsulės uždegimas, kapsulė storėja ir riboja sąnario judesius.

Įšalimo stadija (3 Stadija) („Frozen Stage“) 9–15 mėn.

Tiek aktyvūs, tiek pasyvūs peties sąnario judesiai sutrikę („sąnarys sustingęs“), bet ramybėje jau neskausmingas. Skausmas – tik peties sąnario judesių metu. Kapsulė surandėjusi, sustorėjusi ir įtempta.

Judesių atsistatymo stadija (4 Stadija) („Thawing Stage“) 15–24 mėn.

Skausmas po truputį rimsta, vargina tik nestiprus peties sąnario srities skausmas judesių metu. Palaipsniui gerėja peties sąnario judesiai ir atsikuria funkcija, kapsulė plonėja, darosi elastingesnė.

Peties sąnario kapsulitas klastinga peties sąnario liga. Kapsulito gydymas pagal ligos stadijas

1, 2 stadija

Taikomas šaltis lokaliai aplink peties sąnarį, gali būti skiriami miorelaksantai, siekiant atpalaiduoti peties sąnario raumenis. Taip pat skiriama nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, tačiau jie dažnai yra mažai veiksmingi, todėl geriausias gydomasis poveikis – kortikosteroidų injekcija į peties sąnarį. Taip pat gali būti skiriama elektrostimuliacija skausmo malšinimo režimu (TENS). Taikoma tik labai švelni kineziterapija, negalima skirti kraujotaką gerinamųjų fizioterapinių peties sąnario procedūrų.

Po kortikosteroidų injekcijos į peties sąnarį skausmas palaipsniui mažėja dėl rimstančių uždegiminių procesų, palaipsniui pagerėja sąnario judesiai. Antros stadijos metu po kortikosteroidų injekcijos į peties sąnarį skausmas praeina, tačiau peties sąnario judesiai dažniausiai pagerėja tik nežymiai. Jei gydymas veiksmingas, liga palaipsniui pereina į 3, 4 stadijas.

3, 4 stadijos

Kapsulės uždegimui nurimus, pradedama agresyvesnė kineziterapija. Jei kineziterapija nepadeda atkurti peties sąnario judesių, atliekama peties sąnario redresacija – judesių atgavimas pilnos arba laidinės peties anestezijos metu. Po jos vėl taikoma kineziterapija. Jei po redresacijos ir kineziterapijos judesių išlaikyti nepavyksta, atliekama peties sąnario artroskopija, kurios metu atpalaiduojamos petyje susidariusios sąaugos, snapinis žastikaulio raištis (lotyniškai – lig. coracohumeral), vidurinis lūpinis žastikaulio raištis (lotyniškai – lig. glenohumeral medium) bei atpalaiduojama sąnario kapsulė (kapsulotomija). Po to taikomas reabilitacinis gydymas siekiant išlaikyti atkurtus peties sąnario judesius bei padidinti kapsulės elastiškumą.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top