Peties sąnario chondromatozė, peties sąnario artroskopija

peties chondromatoze R.Gudas

Peties sąnario chondromatozė – displastinis sąnario sinovialinės kapsulės procesas, kurio metu sąnario ertmėje susidaro įvairaus dydžio kremzliniai kūneliai.

Peties sąnario chondromatozė – displastinis peties sąnario sinovialinės kapsulės procesas, kurio metu sąnario ertmėje susidaro įvairaus dydžio kremzliniai kūneliai, dirgina sąnarį, sukelia sąnario kapsulės uždegimą, apriboja sąnario judesius, palaipsniui blogėja peties sąnario judesių amplitudė, pradeda varginti peties skausmai, strigimai, suplonėja kremzlės sluoksnis, palaipsniui pradeda progresuoti peties sąnario artrozė – sudilimas. Tokiu atveju artroskopijos būdu reikia pašalinti kremzlinius kūnelius ir atlikti sąnario kapsulės endoskopinį pašalinimą – sinoviektomiją.

Peties sąnario chondromatozė labai retai, bet gali būti ir peties sąnario nestabilumo priežastimi, dėl ko gali net įvykti žastikaulio panirimai ar net ir tikri išnirimai. Taip įvyksta todėl, kad laisvi kremzliniai kūneliai, ypač jei jie būna labai dideli, gali įstrigti judesių metu tarp mentės sąnarinio paviršiaus ir žastikaulio ir taip įvykti žastikaulio išnirimas ar panirimas. Kita priežastis – sąnario ertmėje padidėjęs skysčio kiekis, padidina žastikaulio paslankumą, dėl ko tam tikrų specifinių judesių met ugali įvykti žastikaulio panirimai ar išnirimai, kurių metu pažeidžiama sąnario lūpa ir atsiranda lėtinis nestabilumas.

Peties sąnario chondromatozė (prof. R.Gudo operacijų vaizdai)
Peties sąnario chondromatozė (prof. R.Gudo operacijų vaizdai)
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top