menisko šaknis

Menisko šaknies plyšimai

Menisko šaknies plyšimai – reikia išsaugoti – negalima pašalinti!

Menisko šaknies plyšimai yra retesni nei menisko kūno plyšimai, tačiau skirtingai nei menisko kūno plyšimai, kuriuos dažniausiai dalinai rezekuojame, menisko šaknies plyšimus būtina susiūti ir fiksuoti prie blauzdikaulio užpakalinio krašto.

Menisko šaknies plyšimai dažniausiai įvyksta kartu su kryžminių raiščių traumomis, kai kelio sąnarys patiria didelės energijos traumą, kuomet plyšta kryžminis raištis kartu su užpakaliniu menisko raiščiu – meniskas nuplyšta nuo taip vadinamos savo šaknies.

Diagnozuoti kartais sunkiau, nei menisko kūno plyšimus, nes ne visada gerai matosi iš priekio – dažnai tenka pasižiūrėti ir per užpakalinius artroskopinius įėjimus, kaip tai būna esant taip vadinamiems „ramp“ meniskų plyšimams, kuomet išskirtinai diagnostika galima tiktai per užpakalinius artroskopinius įėjimus.

Menisko šaknies plyšimus – būtina susiūti ir fiksuoti prie blauzdikaulio užpakalinio krašto, nes to neatlikus arba dar blogiau juos pašalinus, padidės kelio sąnario paslankumas  ir netgi atlikus sėkmingą kryžminių raiščių rekonstrukciją, kelio sąnarys liks nestabilus, todėl toliau didės kelio sąnario susidėvėjimo rizika.

ŠTAI IR ATSAKYMAS KODĖL NE VISOS KRYŽMINIŲ RAIŠČIŲ REKONSTRUKCIJOS BŪNA SĖKMINGOS!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *