didelio diametro kryzminis

Kryžminio raiščio plyšimai, kelio artrozė, kryžminio raiščio rekonstrukcija, kremzlės pažeidimas

Kuo skiriasi lėtinis ir ūmus kelio sąnario nestabilumas? Nors abiem atvejais būna nuplyšęs kryžminis raištis – būklės ir gydymo taktika skiriasi!

 

Dar vis egzistuoja neteisinga nuomonė, kad be kryžminio raiščio profesionalus sportininkas gali saugiai sportuoti. Sportuoti tai gali, bet operuodami mes matome, kaip atrodo kelio sąnarys žmogaus, kuris du ar net ir penkis metus sportuoja be kryžminio raiščio – atsiranda ankstyva ARTROZĖ! Nepraeina ir 2 metai, o sąnarys jau pradeda dilti, plyšta meniskai, suskyla sąnario kremzlė, o svarbiausia išsitampo sąnario kapsulė ir šoniniai raiščiai, kurie ir lieka vieninteliai kelio stabilizatoriai, jei žmogus sportuoja be kryžminio raiščio. Ir tai jau negrįžtama. Aišku, viskas daugiau ar mažiau pataisoma, bet jau reikės gyventi su artroze – vadinasi kažkada dar reikės kažką suleisti į sąnarį, kažkiek daryti specifinę kineziterapiją ir kontroliuoti ar artrozė neprogresuoja.

Bet kokiu atveju, geriau vėliau, negu niekad atlikti kryžminių raiščių rekonstrukciją, užtikrinant kelio sąnario stabilumą ir taip pristabdant tolesnį artrozės progresavimą.

Bet idealu, plyšus kryžminiam raiščiui atlikti kryžminio raiščio rekonstrukciją ir tik tada vėl pradėti sportuoti, o ypač profesionaliam sportininkui.

Dažnai tiek žmonės, o kartais ir sporto medikai neatskiria ūmaus kelio sąnario nestabilumo nuo lėtinio, ir nors abiem atvejais plyšta kryžminis raištis – būklės visiškai skirtingos ir turi būti gydomos skirtingai!

Taigi, ūmus kelio nestabilumas, kai plyšta kryžminis raištis, bet kelias dar nėra labai nestabilus, jei nepažeisti meniskai ir šoniniai raiščiai bei kapsulė. Gydymas – beveik standartinės kryžminio raiščio artroskopinė rekonstrukcija.

Lėtinis kelio nestabilumas – kai žmogus sportuoja be kryžminio raiščio, tai yra su nestabiliu kelio sąnariu, dėl ko išsitampo šoniniai kelio raiščiai, kapsulė, plyšta meniskai, pažeidžiama kremzlė, prasideda artrozė. Gydymas –  sudėtingesnė kryžminio raiščio artroskopinė rekonstrukcija, kartu šoninių raiščių, meniskų ir kremzlės rekonstrukcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.