ACI multicenter study

Kremzlės defektai ir jų gydymas autologinėmis chondrocitų implantacijomis (ACI)

Kremzlės defektai ir jų gydymas. Regeneracinė implantatologija ortopedijoje pereina nuo mėgintuvėlio į klinikinį panaudojimą! Tarptautinis multicentrinis, žinomiausių pasaulio klinikų ir mūsų atlikto didelių sąnario kremzlės pažeidimų gydymo tyrimas – parodė, kad autologinės chondrocitinių ląstelių implantacijos (ACI) sėkmingai gydo didelius sąnario kremzlės defektus

Kremzlės defektai ir jų gydymas. Didelių sąnario kremzlės defektų gydymas yra labai sudėtingas procesas, vis dar trūksta didesnės apimties multicentrinių tyrimų, įrodančių chondrocitinių ląstelių implantacijų efektyvumą. Pateikiame nuorodą į didelės apimties tarptautinio multiccentrinio tyrimo, kuriame dalyvavo ir mūsų komanda duomenis – įvertinti 100 pacientų, kuriems į didelius kelio sąnario kremzlės defektus buvo implantuoti autologiniai chondrocitai – gauti ne tiktai statištiškai reikšmingas gyvenimo kokybės pagerėjimas, bet ir magnetinio rezonanso tyrimo (MRT) nustatytas kremzlinio audinio struktūros atsistatymas.

Už sunkų ir didelį darbą esu dėkingas visai savo komandai – sporto medicinos gydytojai Aušrai Piktuižytei, profesoriui Laimonui Šiupšinskui, gydytojams rezidentams Augustinui Rimkūnui ir Mantui Staškūnui, LSMU KK ortopedijos klinikos personalui, o ypač operacinės ir skyriaus slaugytojoms – superinė komanda!

Kremzlės defektai ir jų gydymas
Kremzlės defektai ir jų gydymas

Regeneracinė implantatologija ortopedijoje pereina nuo mėgintuvėlio į klinikinį panaudojimą!

Two-Year Results of a Prospective, Multicenter, Single-Arm Phase III Trial: Free readings:

https://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/19476035221085146

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *