Kojos mechaninės ašies korekcija, kremzlės atstatymas, kelio artrozė, reabilitacija

Finceramica chondroplus

Kojos mechaninės ašies korekcija. Po mechaninės kojos ašies korekcijos ypatingai svarbi teisinga reabilitacija – technologijos leidžia anksti pradėti kelio sąnario judesius, pavėlavus gali tekti ilgiau atstatinėti pilnus kelio sąnario judesius, ilgiau vargins kelio traškėjimas, strigimas ir sustingimas.

Jau dabar yra faktais grįstų duomenų, kad kremzlės atstatymas kartu su kojos ašies korekcija labai efektyvios jauniems žmonėms, kuriems kelio sąnario endoprotezavimas dar per anksti. Minimaliai invazinės koreguojančios osteotomijos, ištaisančios kojos mechaninę ašį, kartu su įvairiais kremzlės persodinimo ir atstatymo būdais, padeda atstatyti kremzlės defektus ir sustabdyti tos sąnario dalies tolesnį sudilimą.

Koreguojanti minimaliai invazyvi blauzdikaulio osteotomija – arba kojos mechaninės ašies ištaisymas, kai atraminis kelio sąnario krūvis iš pažeistos vietos perkeliamas į sveikąją kelio sąnario pusę, tuo pačiu implantuojant ir daugiasluoksnę kolageno-hydroksiapatitų membraną, kartu su kaulų čiulpų stimuliacijomis užtikrina kremzlės regeneraciją, todėl nebedyla vidinė sąnario pusė ir žmogaus kelio sąnarys pilnavertiškai gali atitarnauti net iki 20 metų, o dažnai ir išviso nebereikia kelio sąnario endoprotezavimo. Įrodyta, kad po mechaninės kojos ašies korekcijos ir padengimo daugiasluoksne membrana– pažeista vidinės kelio sąnario dalies kremzlė regeneruoja! Tačiau, jei ji atliekama jau esant didelio laipsnio kelio sąnario vidinės dalies kremzlės ir kaulo sudilimo atveju, efektas bus žymiai mažesnis. Taip pat labai svarbi yra pooperacinė reabilitacija – kuo anksčiau ji pradėta, tuo geresnis galutinis rezultatas. Svarbu ir teisinga reabilitacija.

Šios srities technologijos labai stipriai pažengė į priekį – naujos kartos minimaliai invazinė NEOSTEO  FLEXIT sistema (https://neosteo.com/osteotomie/high-tibial-opening-wedge-osteotomy/), labai tiksliai ir minimalios invazijos būdu atlieka reikiamas korekcijas. O MaioRegen daugiasluoksnė membrana kartu su kaulų čiulpų stimuliacijomis užtikrina kokybišką pažeistos kremzlės regeneraciją.

Kojos mechaninės ašies korekcija (prof.R.Gudo operacijos nuotrauka)
Kojos mechaninės ašies korekcija (prof.R.Gudo operacijos nuotrauka)
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top