Futbolas ir kryžminiai raiščiai

PKR plyšimas 1 1

Futbolas – populiariausia sporto šaka Pasaulyje – apie 240 milijonų žmonių žaidžia futbolą visoje Žemės planetoje! Tačiau, lyginant su kitomis sporto rūšimis tai ir pati traumatiškiausia sporto šaka.

Buvo įprasta, kad futbolą žaidžia tik vyrai, tačiau pastaruoju metu dešimtimis kartų padaugėjo žaidžiančių moterų. Remiantis epidemiologinių tyrimų duomenimis moterys 3 kartus dažniau, negu vyrai patiria kryžminių raiščių traumas! Yra keletas jau dabar žinomų priežasčių kodėl taip nutinka – anatominiai, hormoniniai, šlaunikaulio arkos, raumenų ir neuroreguliaciniai skirtumai lemia didesnę kryžminių raiščių traumų riziką moterų tarpe.

Yra prevencinės programos, kurias Lietuvoje nuo 2007 metų jau taikome išimtinai tiktai su Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjais, dėl ko reikšmingai sumažėjo traumų skaičius, deja kitose sporto šakose tokių iniciatyvų trūksta ir dėl finansinių ir dėl kvalifikacijos trūkumo. O jau įvykus kryžminių raiščių traumai – gydymas tiktai vienintelis – chirurginis!

Šį gydymo metodą su kasmet vis tobulėjančia operacine technika išmokau puikiai – anksčiau po kryžminių raiščių traumos sportininkai baigdavo karjerą – dabar sėkmingai ją tęsia toliau! Kasmet atlieku apie 300-400 tokių rekonstrukcijų, kad ir kaip stengiamės, prevencinių programų deja niekas, išskyrus Lietuvos krepšinio federaciją nefinansuoja, todėl panašu, kad chirurginio darbo nepristigs, o operaciniu būdu kryžminį raištį jau išmokom  rekonstruoti per 30 minučių, tam padeda pačios moderniausios šiuolaikinės optinės nano-technologijos, kurių pagalba dirbame sąnario viduje matydami 10 kartų padidintą vaizdą, todėl darbas saugus ir labai efektyvus.

Žinutė į namus – moterys – žaiskite futbolą naudodamos prevencines programas – reikalaukite jų iš savo trenerių ar sporto mokyklos vadovų, o jei atsitiko nelaimė – chirurgiškai su pačia moderniausia optine-nano aparatūra kryžminius raiščius atkursime per 30 minučių ir vėl galėsite žaisti šį patį populiariausią Žemės planetoje žaidimą!

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top