Peties vidinis ankštumas

Type III

Peties sąnario skausmas dėl vidinio ankštumo

Peties sąnario sukamosios manžetės sindromas, kitaip vadinamas peties vidinis ankštumas, gali pasireikšti peties sąnario skausmu ir funkcijos apribojimu. Dažnai pažeidmai randami ne po petine atauga, o sąnario viduje, todėl ir skauda peties sąnarį.

Peties vidinis ankštumas
peties vidinis ankštumas – pažeista kremzlė

Sukamųjų peties sąnario raumenų sausgyslių degeneracija

III tipo kaulinė petinė atauga sukelia peties sausgyslių degeneraciją, tačiau dėl ypač didelio ankštumo gali būti pažeista ir sąnarinė peties rotatorių tvirtinimosi vietos dalis kartu su kremzlės pažeidimu.

Peties vidinis ankštumas
Peties ankštumas dėl III tipo kaulinės ataugos

Kaip pasireiškia peties vidinis ankštumas?

Peties sąnario vidinis ankštumas dažniausiai suprantamas kaip sukamųjų peties sąnario raumenų sausgyslių degeneracija ir uždegimas, kuris atsiranda, kai sustorėja peties sukamosios sausgyslės, o judesių metu jos suspaudžiamos susiaurėjusiame petinės mentės ataugos tarpe (normalus tarpas – 8mm),  tai sukelia skausmą ir peties sąnario funkcijos apribojimą. Retai, bet pasitaiko vidiniai kremzlės pažeidimai.

Peties vidinis ankštumas
Peties ankštumas su raktikaulio artroze

Kam jis dažniausiai pasitaiko?

Šios būklės dažniau būna tiems žmonėms, kurie dažnai naudoja rankos judesius virš galvos; keliant ranką į viršų, žastikaulio didysis gumburėlis ir sukamosios sausgyslės yra suspaudžiamos po petine mentės atauga. Šis sindromas dažniau pasitaiko žmonėms, kurie turi II arba III tipo petinę mentės ataugą.Dėl petinės mentės ataugos tarpo ankštumo peties sukamosiose sausgyslėse atsiranda degeneracinio pobūdžio pakitimai, todėl jos susilpnėja ir gali dalinai ar pilnai plyšti nuo menkiausio nepatogaus judesio.

Kaip gydyti III tipo mentės kaulinę ataugą

Dažniausiai pavyksta išgydyti su labai specifine kineziterapija ir reabilitacija, tačiau būna atvejų, kai tenka artroskopijos būdu padidinti siaurą sausgyslių tarpą.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top