Peties sąnario Remplissage procedūra

remplissage

Peties sąnario Remplissage procedūra

Peties sąnario Remplissage procedūra yra kapsulės ir infraspinatus sausgyslės prifiksavimas prie žastikaulio užpakalinės dalies kaulo ir kremzlės defekto. Taip sumažinama pakartotino išnirimo rizika po peties sąnario lūpos artroskopinės fiksacijos.

Peties sąnario Remplissage procedūra

Kada atliekama Peties sąnario Remplissage procedūra

Peties sąnario Remplissage procedūra atliekama kartu su peties sąnario artroskopine sąnario lūpos fiksacija gydant peties sąnario nestabilumą, kuris atsiranda po žastikaulio išnirimų. Remplissage yra papildoma procedūra, skirta sustiprinti sąnario lūpos fiksaciją jos gijimo metu ir taip sumažinti pakartotino žastikaulio išnirimo riziką. Dažniausiai ji atliekama, kai žastikaulio kaulo ir kremzlės defektas (Hill Sachs) po žastikaulio išnirimo būna gilus ir įstringantis išorinio peties pasukimo metu.

Yra nemažai Peties sąnario Remplissage procedūros metodų

Pastaruoju metu dažniausiai daroma taip vadinama silūlinė remplissage procedūra, kurios metu artroskopiškai fiksacija atliekama siūlinių, o ne titaninių inkaruojančių sraigtų pagalba.

Peties sąnario Remplissage procedūra susideda iš dviejų pagrindinių etapų

Artroskopinio peties nestabilumo įvertinimo ir kapsulės su infraspinatus sausgysle fiksavimu

 Gydytojas artroskopo pagalba, per mažus pjūvius įvertina visa peties sąnarį ir nustato visa peties sąnario patologiją – sąnario lūpos plyšimus, ir kaulinius peties defektus, tik tada nusprendžia ar papildomai su sąnario lūpos fiksacija atlikti ir peties sąnario Remplissage procedūrą.

fiksuota sanario lupa

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top