MaioRegenChondroplus 1

Kelio sąnario kremzlės sudilimas, sintetinė biologija, regeneracinė medicina, kremzlės atstatymas

Kaip bet kokie įrengimai, mašinos ar technologiniai prietaisai sudaryti iš detalių, turinčių savo susidėvėjimo ciklą, taip ir žmogaus sąnariai sudaryti iš kremzlės su po ja esančia kauline struktūra, taip pat turi savo tarnavimo laiką. Kaip prailginti sąnario kremzlės tarnavimo laiką ir sustabdyti sąnario sudilimą?

Mokslas pastaruoju metu daro didelį proveržį, pagaliau vis daugiau progresyvaus pasaulio investicijų skiriama ne tiktai vartojimui, bet ir biologiniam mokslo technologijų vystymui -pradedant genetika, farmacija, vėžio ir kitų ligų ankstyvai diagnostikai, prevencijai, gydymui, o taip pat ir sąnario kremzlės atstatymui ląsteliniame ir DNR lygmenyje. O svarbiausia, kad pagaliau dauguma suprantame, kad neužtenka vien sauso ir nuo praktinio pritaikymo atitolusio mokslo atradimų, o reikia jį pritaikyti praktiniams sprendimams – atlikti komercinimą inovacijų būdu. Prieš dešimtmetį tai buvo tarsi utopija, tik nedaugelis universitetų tai suprato, dabar ši pažangos ir inovacijų kompanija didėja, kas dar abejoja arba tie, kas juokėsi ar dar vis šaiposi, pritilo ir tyliai stebi kurioj medicinos srityje greičiausiai įvyks perspektyvinis inovacijų lūžis. O tai jau šioks toks praktinio mokslo komercinimo įvertinimas.

Biologinė regeneracinė medicina atkuriant sąnario kremzlę jau pasiekė savo praktinį lūžio tašką – vis daugiau žmonių su pažeista sąnario kremzle atitoliname arba net ir visai sustabdome sąnario sudilimo procesus. Labai greitai išgirsime apie skystąją ir sintetinę biologiją, tikiuosi ir Lietuvoje už mokslo inovacijas atsakingi žmonės netrukdys, o padės augti kartu su biologinės-regeneracinės medicinos pritaikymu, vystymu ir komercinimu, nes tai jau nebesustabdoma ir nebeliks perspektyviniame užribyje – jau per daug barjerų perlipta, todėl kelio atgal nėra.

Išplitę sąnario kremzlės defektai atsiranda vis jaunesnio amžiaus žmonių tarpe, deja, dažnai priežastis išlieka neaiški, todėl ir gydymo rekomendacijų yra ne viena. Aišku tiktai viena, kad blogiausia – nieko nedaryti ir laukti kol dar likusi sveika kremzlė pilnai sudils.

Jei sąnarys traška, skauda, o dar blogiau – tinsta, tada jau geriau nelaukti. Tačiau sprendimas irgi nelengvas – būtina atlikti pažeistos sąnario kremzlės pilną rekonstrukciją, atliekant įvairias kaulų čiulpų stimuliacijas, o kremzlės defektą padengti biologine skysta ar sintetine daugiasluoksne kolageno-hydroksiapatitų ir kitos konsistencijos membranomis.

Tai vadinama biologine ortopedija, kuri vakarų Europoje labai dažnai išgelbėja jaunų žmonių sąnarius. Nors pas mus Lietuvoje šios procedūros dar retenybė ir deja, nekompensuojamos privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, mūsų rankose ji puikiai veikia, atlikome jau daugiau nei 100 tokių procedūrų – matome neįtikėtinai didelį kremzlės regeneracijos potencialą, todėl tikslinei pacientų grupei tai jau šios dienos „auksinis standartas“. Taip jau nutiko Lietuvoje, kad technologijos pralenkė nacionalinės sveikatos priežiūros politikos raidą ir finansavimo galimybes – mūsų PSDF finansavimo sistema tarsi Titanikas nebespėja manevruoti tarp biologinės-regeneracinės medicinos aizbergų, o mes, kaip tas karavanas judame toliau ir patys investuojame į skystąją ir sintetinę regeneracinę biologiją, nes visa dar esame pažangi Europos Sąjungos Valstybė, o laikina biurokratinė impotencija tikrai bus įveikta.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *