Kalkėjantis peties sausgyslių tendinitas

kalkėjantis tendinitas s

Kalcinatai peties sąnaryje arba tiksliau – Kalkėjantis peties sąnario sausgyslių uždegimas (tendinitas) – peties būklė, kai peties sukamosiose sausgyslėse susikaupia hydroksiapatitai!

Kalcinatai peties sąnaryje arba tiksliau – Kalkėjantis peties sąnario sausgyslių uždegimas (tendinitas) – peties būklė, kai peties sukamosiose sausgyslėse susikaupia hydroksiapatitai (kristalizuojasi kalcio fosfatai). Ši būklė sukelia peties sąnario skausmą, aplinkinių raumenų silpnumą, sausgyslių uždegimą, dėl to sumažėja peties judesių amplitudė, o jei būklė užsitęsia, gali atsirasti raumenų atrofija bei mentės diskinezija – visai sutrinka peties sąnario judesių amplitudė. Būklė dažnai gali sukelti ir adhezyvinį kapsulitą (“įšalęs petis”). Kalcio kristalai dažniausiai susikaupia supraspinatus sausgyslėje (80%), infraspinatus – (15%), kitose – rečiau.

Priežastys nėra iki galo aiškios, tačiau dažniau pasitaiko sergant cukriniu diabetu, sumažėjus skydliaukės hormonų gamybai, esant kitiems organizmo hormoniniams ar autoimuniniams pasikeitimams, sergant reumatoidiniu artritu arba podagra. Dažnai ši būklė vargina ir sunkiai fizinį darbą dirbantiems bei sunkius svorius kilnojantiems žmonėms ar sportininkams.

Kalkėjantį peties sąnario sausgyslių uždegimą galima išgydyti be operacijos, tačiau jei būklė užsitęsia ilgiau ir ženkliai suprastėja peties sąnario judesių amplitudė, būtina pašalinti kalcio fosfato sankaupas iš sausgyslės, nes ji gali nuplyšti. Tai geriausia atliekama endoskopiškai-artroskopiškai, tai yra sąnario viduje, per mažus pjūvelius įvedus specialią endoskopinę įrangą ir instrumentus, kurių pagalba kalcinatai saugiai ir greitai pašalinami iš sausgyslių, jos išvalomos, o jei kalcinatai labai dideli,  sausgyslės prifiksuojamos prie žastikaulio didžiojo gumburo panaudojant specialiai tam skirtus inkaruojančius sraigtelius ir siūlus, kurių šalinti nebereikia-jie tvirtai visam likusiam gyvenimui sutvirtina peties sausgysles. Tuo pačiu pašalinama sukamąsias peties sausgysles žalojanti akromiono atauga – taip apsaugomos sausgyslės, kad daugiau jose nebesusikauptų kalcio fosfato sankaupos.

/*54745756836*/

7 thoughts on “Kalkėjantis peties sausgyslių tendinitas”

 1. Sveiki. Jau antri metai su skausmu keliu ranką. Atlikus paties sąnario MRT rasta sąnario tendinitas. Ką daryti?
  Ačiū

  1. laba diena, reikėtų pamatyti MRT vaizdus ir patikrinti peties simptomus, tik tada galima tiksliai pasakyti ką patarti

 2. Laba diena. Jau keleta metu turiu peties skausma. Gydytojai patvirtina, kad yra tendonitis. Norėčiau žinoti ar yra teisingas gydymas su Codein 30mg ir lengvais pratimais? Ačiū.

 3. Prieš 5 mėn dėl traumos lūžo raktikaulis su poslinkiu. Operacijos nedarė. Visą fizioterapiją atlikau tik po 12 sav, nes kaulas negijo, o paskutinė rentgenograma ir KT parodė pseudoartrozę . Nusiuntus konsultacijai dėl operacijos kitas gydytojas pagal rentgeną ir apžiūrą nustatė, kad kaulas suaugo, o skausmai ir riboti judesiai matyt dėl peties kontraktūros. Kaip ta pati KT gali būti taip skirtingai interpretuojama ir ar padės nauja fizioterapija po 5 mėn?

 4. Sveiki,
  Noriu pasiteirauti arviešajeme sektoriuje yra atliekamos saugyslių kalcinato aspiracija (barbotažas). Ačiū

  1. Vygantai, neturiu tokios informacijos, reikia ieškoti ne įstaigos, o gydytojų, kurie tai daro. Aš asmeniškai darau, žinau dar vieną, kuris Lietuvoje daro. procedūra nedengiama VLK ligonių kasų, todėl viešame sektoriuje ir neatliekama manau.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top