Priekinio Kryžminio Raiščio Metodika. Nauja Didelio Diametro Priekinio Kryžminio Raiščio Metodika be sraigtų su labai stipria fiksacija
Kryžminio raiščio plyšimas yra labai sunki kelio sąnario trauma, kuri ilgam, o kartais ir visam gyvenimui apriboja arba visiškai sustabdo jaunų žmonių fiziškai aktyvų gyvenimą, o praėjus vidutiniški 10 metų po traumos atsiranda ankstyva osteoratrozė, kurią gydyti įmanoma, bet labai sunku.
Neretai, dėl nesėkmingo kryžminio raiščio gydymo jaunas žmogus fizinio aktyvumo apribojimus jaučia visą savo likusį gyvenimą. Todėl labai svarbu teisingai ir laiku gydyti priekinio kryžminio raiščio traumą.
Vienintelis teisingas sprendimas pilnai ar dalinai nuplyšus kryžminiams raiščiams – atlikti jų rekonstrukciją. Deja ar laimei yra daug rekonstrukcijos metodikų ir ne visos jų tinka.
Priekinio Kryžminio Raiščio Metodika. Svarbu atlikti tinkamą kryžminių raiščių rekonstrukciją su tinkamo diametro transplantu, nes remiantis faktais grįstais medicinos mokslo duomenimis, mažesnis nei 8 mm diametro transplantas problemos neišsprendžia – išlieka kelio sąnario laisvumas ir jis palaipsniui dyla.
Jau daugiau nei 2 metus atliekame naują – didelio diametro – be-sraigtę kryžminio raiščio rekonstrukciją, kuri užtikrina geresnius rezultatus, nei įprastinės kryžminio raiščio metodikos. Tam tikslui naudojami specialūs ypatingai tvirti fiksatoriai, o žmogus daug greičiau gali pradėti pooperacinę reabilitaciją, lyginant su senesnėmis kryžminio raiščio metodikomis, kuomet transplanto fiksacijai naudojami sraigtai. Tuo pačiu išsaugomi buvusio raiščio pluoštai, nes transplanto fiksacija žymiai paprastesnė – nereikia agresyviai šalinti žmogaus audinių. Ieškokite sporto ortopedo, galinčio atlikti be-sraigtę kryžminių raiščių rekonstrukciją!
Pingback: Priekinio kryžminio raiščio traumos - RimtautasGudas.lt