Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos su girnelės nuosavu raiščiu futbolininkams

kryzminio rekonstrukcija

Futbolas ir kryžminio raiščio traumos. Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos su girnelės nuosavu raiščiu futbolininkams

Futbolininkams dėl staiga keičiamos bėgimo krypties ir didelio avalynės sukibimo su aikštelės danga sąlyčio kelio sąnario kryžminių raiščių traumos ypatingai dažnos ir sudėtingos.

Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos su girnelės nuosavu raiščiu futbolininkams

Kryžminių raiščių rekonstrukcijos sėkmė futbolininkams

Net atlikus sėkmingas kryžminių raiščių rekonstrukcijas futbolininkams, pakartotinės kryžminių raiščių traumų dažnis svyruoja nuo 3, % iki 25 % (vidutinis stebėjimo intervalas – 2,3–10 metų), o kitos kojos kryžminių raiščių plyšimo tikimybė irgi didelė ir įvyksta iki 17 % kito kelio sąnario kryžminių raiščių traumas patyrusiems futbolininkams.

Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos su girnelės nuosavu raiščiu futbolininkams

Kada grįžti žaisti futbolą po kryžminių raiščių rekonstrukcijos

Futbolo žaidėjai galėjo grįžti žaisti nuo 6 iki 12 mėnesių po sėkmingų kryžminių raiščių rekonstrukcijų, tai priklauso nuo labai daug papildomų faktorių – meniskų plyšimų, jų rekonstrukcijos, kremzlės pažeidimų, šoninių raiščių plyšimo ir kitų. Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos su girnelės nuosavu raiščiu futbolininkams atliekama dažniausiai revizinių operacijų metu, kai kiti raiščio transplantai jau būna panaudoti.

Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos su girnelės nuosavu raiščiu futbolininkams

Priekinio kryžminio raiščio traumos. Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos su girnelės nuosavu raiščiu futbolininkams.

Plyšus kelio sąnario kryžminiams raiščiams labai svarbu laiku nustatyti kelio sąnario nestabilumo laipsnį, nes nuo to priklauso kokio gydymo prireiks – ir ne visada būtinai reikia operuoti! Vienas ir pats tiksliausias šiuo metu įmanomas kelio sąnario stabilumo testas patyrus kryžminių raiščių traumas yra taip vadinamas Genourob (GNRB) tyrimas, kurį būtina atlikti kiekvienam žmogui, patyrusiam kryžminių raiščių traumą – šis tyrimas labai tiksliai palygina sveiko ir pažeisto kelio sąnario stabilumą, o pagal šį tyrimą galima tiksliausiai patarti žmogui kokį gydymo būdą pasirinkti – kineziterapiją ar operaciją. Laikoma, kad, renkantis gydymo būdus, GNRB tyrimas labai papildo magnetinio rezonanso tyrimą (MRT) tyrimą.

Kokia kryžminio raiščio rekonstrukcija geriausia?

Plyšus kelio sąnario kryžminiam raiščiui, kelio sąnarys tampa nestabilus. Todėl reikia atlikti kryžminio raiščio rekonstrukciją – neatstačius kelio sąnario stabilumo, per laiką susidėvi kelio sąnario kremzlė, kuri dažnai jau kryžminio raiščio traumos metu, kartu su kryžminiu raiščiu pažeidžiama. Abi rekonstrukcijas būtina atlikti vienu metu. Kartu su kryžminio raiščio rekonstrukcija neatlikus kremzlės ir meniskų atstatymo, net ir po sėkmingai atliktos priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos, maždaug 60% žmonių po tam tikro laiko progresuoja sąnario kremzlės sudilimas ir vėliau prireikia dar vienos, o gal ir daugiau operacijų. Viskas dėl to, kad kremzlė pati savaime neatsistato, todėl radus jos pažeidimą reikia iš karto – kartu su kryžminiu raiščiu atstatyti ir sąnario kremzlę bei meniskus, kitaip, net ir stabiliame kelio sąnaryje progresuoja sąnario kremzlės sudilimas.

Ar futbolininkui geriau girnelės nuosavo raiščio transplantas. Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos su girnelės nuosavu raiščiu futbolininkams

Nėra vieningos nuomonės, nors kai kurie futbolininkai prašo atlikti kryžminių raiščių rekonstrukcijas su girnelės nuosavo raiščio transplantu, literatūros duomenimis nėra skirtumo kokį kryžminio raiščio transplantą naudoti, svarbi transplanto stabili fiksacija ir pati operacinė technika.

Didelio diametro kryžminių raiščių rekonstrukcija

Viso pasaulio mokslininkai ir chirurgai ieško idealaus kryžminio raiščio traumų gydymo būdų – perspektyviausia ir kol kas optimaliausia šiai dienai – didelio diametro kryžminių raiščių artroskopinė rekonstrukcija – uždengiamas visas kryžminio raiščio tvirtinimosi prie šlaunikaulio ir blauzdikaulio pėdsakas, todėl įsodintas kryžminio raiščio transplantas idealiai anatomiškai atkuria pažeistą raištį – taip atkuriamas visiškas kelio sąnario stabilumas. Yra nustatyta, kad jeigu kryžminio raiščio rekonstrukcijos metu naudojamo transplanto diametras bus mažesnis, nei 8,5 mm, vėliau bus didesnė pakartotinų kryžminio raiščio traumų rizika, o kelio sąnario stabilumas nebus pilnai atkurtas. Todėl mes jau ne vienerius metus naudojame tiktai didelio diametro kryžminio raiščio rekonstrukcijas.

Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos su girnelės nuosavu raiščiu futbolininkams

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top