Kremzlės defektų gydymas

membrana 2

Kremzlės defektų gydymas mikrolūžių metodika („sugręžiojimais“) efekto neduoda!

Kremzlės defektų gydymas – Naujausi medicinos mokslo duomenys patvirtina, kad kremzlės defektų gydymas mikrolūžių metodika (taip vadinamais „sugręžiojimais“) efekto neduoda – dar vienas mūsų klinikinis atvejis, kuomet po mikrolūžių artroskopinės operacijos kremzlė pilnai neregeneravo, dar blogiau – kremzlės pažeidimas išsiplėtė – o kremzlės defektą efektingai pilnai artroskopiniu būdu (neatveriant sąnario) padengėme daugiasluoksne biologine membrana, kuri prie defekto fiksuota fibrino klijais. Kartu atlikome ir kaulų čiulpų stimuliaciją.

Klinikinėje praktikoje dažniausiai susiduriama su įvairios kilmės sąnario kremzlės sluoksnio pažeidimais, taip vadinamais kremzlės suminkštėjimais (chondromaliacijomis). Chondromaliacija yra įvairaus laipsnio ir įvairios bei daugiafaktorinės etiologijos sąnario kremzlės sluoksnio pažeidimas, galintis apimti įvairius kremzlės sluoksnius. Šis terminas nėra visiškai tikslus ir apibūdina tiktai esamą kremzlinio audinio būseną, tačiau nenurodo pažeidimo priežasties. Todėl chondromaliacijos terminą reikia vartoti tiktai kartu su pagrindine patologija, o pasirenkant gydymo taktiką būtina surasti kremzlinio audinio suminkštėjimo priežastis.

Sąnario kremzlės pažeidimų simptomai ir diagnostika

Su sąnario kremzlės pažeidimais susiję simptomai yra labai įvairūs ir nespecifiniai, jų intensyvumas, vieta ir pobūdis priklauso nuo sąnario kremzlės pažeidimo morfologijos, vietos, gylio ir ploto.

Dažniausiai pasitaikantys sąnario kremzlės pažeidimams būdingi simptomai:

  1. Įvairaus intensyvumo, dažniausiai vidutinio intensyvumo skausmas kelio sąnaryje, dažnai vaikas negali lokalizuoti tikslios skausmo vietos.
  2. Sąnaryje gali būti skysčio (sinovijos skysčio), dėl ko vaikas gali skųstis judesių apribojimu bei šlūbčioti ir sunkiau priminti koją per kelio sąnarį.
  3. Jei pažeistos kremzlės dalis užtringa (kelio sąnaryje tarp krumplių) – įvyksta taip vadinamas kelio sąnario užsiblokavimas, panašus į meniskų ūmaus plyšimo simptomus – vaiko kelio sąnarys išlieka fiksuotoje, dažniausiai sulenktoje padėtyje.
  4. Gali atsirasti nedidelė pakinklio srities cista, kuri gali būti ir neapčiuopiama per odą,
  5. Gali jaustis sąnario traškėjimas judesių metu ar pritūpimų-atsistojimo metu.

Kremzlės defektų gydymas: daugiasluoksnės membranos implantacija, kol viena iš pačių efektyviausių kremzlės pažeidimų gydymo metodų Pasaulyje.

Kremzlės defektų gydymas. Implantuota daugiasluoksnė membrana (prof.R.Gudo operacijos nuotrauka)
Kremzlės defektų gydymas. Implantuota daugiasluoksnė membrana (prof.R.Gudo operacijos nuotrauka)
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top