Peties sąnario sausgyslių (sukamosios manžetės) plyšimai

supraspinatus kiauryminis plyšimas

Fiziškai aktyviam žmogui nukritus ant peties ar įvykus kitai peties traumai ir atlikus branduolių magnetinio rezonanso tyrimą, žmogus pasiskaito, kad yra vienos ar net kelių sausgyslių plyšimas, tada kreipiasi konsultacijai ir gydymui pas ortopedą traumatologą ar kitą gydytoją. Dažnai tenka nustebti, kad ne visais atvejais reikia atlikti operaciją, net ir branduolių magnetinio rezonanso tyrimo metu nustačius vienokį ar kitokį sausgyslių plyšimą.

Yra daug peties sausgyslių plyšimo klasifikacijų, kurios aprašo plyšimų dydį, formą ir visą specifinę struktūrą. Tačiau svarbiausia, ką reikia padaryti, tai įvertinti pačio traumuoto peties sąnario būklę, o tą galima padaryti tiktai atlikus labai specifinius peties sąnario sausgyslių pažeidimo simptomus, funkcijos susilpnėjimą, kitus parametrus, pagal kuriuos galima labai tiksliai parinkti patį tinkamiausią gydymo būdą – ir ne visada tas būdas yra operacija.

Peties sąnario sukamuosius judesius pagrinde atlieka keturi gilieji peties raumenys (m.subscapularis, m.supraspinatus, m.infraspinatus ir m.teres minor), kurie sausgyslėmis tvirtinasi prie žastikaulio ir sudaro taip vadinamą peties sąnario sukamąją manžetę. Įvykus kažkurios sausgyslės ar jų kelių kombinacijų pažeidimui, uždegimui ir atsiranda peties sąnario skausmas. Šiam kartui – keletas paveiksliukų, kaip atrodo pažeistos peties sąnario sausgyslės artroskopinių operacijų metu.

Kitą kartą parašysiu, kaip reikia gydyti tokius pažeidimus.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top