Meniskų plyšimai, meniskų degeneracija, meniskų gydymas, artroskopinės operacijos

menisko plyšimas

Ar reikia plyšusį meniską operuoti? Neskubėkite – pirma pabandykite pasveikti be operacijos! Šiuolaikinis požiūris į kelio sąnario meniskų plyšimus

 

Meniskai kelio sąnaryje amortizuoja kelio sąnario kremzlei tenkančius atraminius krūvius, užtikrindami sklandų kelio sąnario funkcionavimą vaikštant, bėgiojant, sportuojant ar užsiimant bet kokia kita veikla. Jie taip pat dalyvauja sąnarinės kremzlės mitybos procesuose judesių metu, todėl yra gyvybiškai svarbūs kelio sąnariui! Todėl juos visada reikia saugoti!

Magnetinio branduolių rezonanso tyrimo (MBRT) metu randamų menisko audinio pakitimai dažnai interpretuojami kaip menisko plyšimai, nors iš tiesų yra tiktai menisko audinio vidinės struktūros pakitimai, kurie nebūtinai susiję su nestabiliu menisko plyšimu. Dėl to, dažnai be reikalo atliekamų artroskopinių kelio sąnario operacijų metu menisko audinio dalis pašalinama visai be reikalo, o dėl to padidėja atraminiai krūviai kelio sąnario kremzlei ir padidėja kelio sąnario sudilimo rizika. Visiškai pašalinus meniskus iš kelio sąnario jau po 2 metų atsiranda kelio sąnario sudilimui būdingų požymių, nes sąnarinė kremzlė neatlaiko jai tenkančių padidėjusių atramos krūvių. Dėl to vyksta sąnario degeneracija.

Todėl, net ir MBRT metu nustatyti menisko audinio pakitimai nebūtinai nurodo, kad reikia atlikti artroskopinę menisko operaciją. Dauguma menisko audinio pažeidimų galima sėkmingai gydyti ir be operacijų! Daug kur vyrauja klaidinga nuomonė, kad kiekvienas menisko plyšimas turi būti operuojamas. Dalis žmonių net nežino, kad turi plyšusius meniskus, ir sėkmingai pragyvena visą gyvenimą neturėdami jokių kelio funkcijos sutrikimų. Operuoti reikia tiktai tada, kai plyšęs meniskas sukelia specialius simptomus ir sudaro sąlygas degeneracinei sąnario ligai susidaryti.

Jau tik istorija – atviras menisko audinio pašalinimas. Jų pasekmė – kelio artrozė (susidėvėjimas, kremzlių sunykimas).

Tobulėjant diagnostikos ir gydymo galimybėms atsiranda vis daugiau galimybių meniskus gydyti be operacijų.

 /*54745756836*/

1 thought on “Meniskų plyšimai, meniskų degeneracija, meniskų gydymas, artroskopinės operacijos”

  1. Pingback: Meniskų degeneracija - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top