Ką daryti jei plyšo meniskas? Galima neoperuoti? Galima jį pašalinti? Ar būtina susiūti? Kiek menisko siūlių ir fiksatorių panaudoti?
Meniskų plyšimai – viena iš dažniausių kelio sąnario skausmo ir kelio sąnario funkcijos sutrikimo priežastis.
Meniskai dažniausiai plyšta, kai pilnai ir staigiai atremtas ir pusiau sulenktas kelio sąnarys, pasukamas apie savo ašį. Plyšimas gali atsirasti ir staiga sulenkiant ar tiesiant kelio sąnarį visu svoriu (tūpiant ar stojantis).
Jei kelio sąnarys neužsiblokavo, meniskas tam tikromis sąlygomis gali sugyti ir pats, tačiau priešingu atveju – tenka jį gydyti artroskopiniu būdu.
Idealiausia, jei meniską pavyksta išsaugoti, tai yra jį susiūti, tačiau žmonės patenka pas gydytojus ortopedus traumatologus per vėlai, todėl dažniausiai tenka dalį menisko audinio pašalinti.
Atliekant kelio sąnario artroskoopinę operaciją, įvertiname meniskų plyšimų dydį, vietą, laiką, stabilumą ir kitus kriterijus, ir tik tada būna aišku ar yra vilties, kad susiūtas meniskas prigis.
Ypatingai svrabu išsaugoti išorinį meniską, nes jį pašalinus labai greitai atsiranda ankstyvos osteoartrozės požymiai. Todėl išorinio menisko prisiuvimas atliekamas gerokai dažniau, nei vidinio.
Siūnant meniską labai svarbu fiksuoti jį stabiliai prie kelio sąnario kapsulės, o tam reikia panaudoti specialių siūlų ir meniskų artroskopinių fiksatorių kombinacijas. Vieni chirurgai meniskus siūna atviruoju būdu, kiti tik endoskopiniu-artroskopiniu. Kokį būdą bepasirinktų chirurgas, svarbu meniską fiksuoti stabiliai, o tam dažnai prireikia ir daug menisko fiksatorių ir siūlų. Deja, ne visos gydymo įstaigos dar ir šiais laikais turi pačius moderniausius meniskų fiksatorius, nes tik su jų pagalba galima stabiliai ir kokybiškai susiūti meniskus. Vienos operacijos metu vidutiniškai tenka panaudoti nuo 2 iki 10 menisko fiksatorių. Tai daug išlaidų gydymo įstaigai, tačiau tai yra būtina sąlyga meniskų ir sąnarių išsaugojimui.
/*54745756836*/