Kryžminio raiščio operacija

didelio diametro kryzminio raiscio rekonstrukcija

Kelio sąnario priekinio kryžminio raiščio plyšimai

Kelio sąnario priekinio kryžminio raiščio plyšimai yra viena dažniausių ir sunkiausių kelio sąnario traumų. Nuo šios traumos gydymo priklauso ne tiktai kelio sąnario stabilumas, žmogaus gyvenimo kokybė ir fizinis aktyvumas, bet ir sąnario susidėvėjimo rizika.

Kryžminių raiščių gydymas (Kryžminio raiščio operacija)

Kryžminių raiščių gydymas yra labai sudėtingas, kadangi šie raiščiai yra sudaryti iš kelių pluoštų ir tikslus pažeistos anatomijos atkūrimas yra pagrindinis gydymo sėkmės tikslas. Visos artroskopinės kryžminių raiščių rekonstrukcinės operacijos atliekamos sudėtingos optinės įrangos kontrolėje, svarbi kiekviena detalė, kuri gali nulemti tolimesnį traumą patyrusio žmogaus gyvenimą. Panaudojant pačią moderniausią vaizdo įrangą, specializuotus mikro-instrumentus, naujas raištis įsodinamas ir stabiliai fiksuojamas kelio sąnaryje panaudojant tirpius ir regeneraciją skatinančius implantus bei instrumentus. Gydant šias traumas, svarbi ne tiktai pati operacija, bet ir laikotarpis tarp traumos ir operacijos, bei visas pooperacinis reabilitacijos ir funkcijos atstatymo laikas. Todėl gydant šias traumas reikalingas komandinis požiūris-bendradarbiauti paciento labui turi šioje srityje patyrę sporto ortopedas traumatologas, reabilitologas, kineziterapeutas, psichologas bei kiti specialistai iškirtinai besispecializuojantys sporto traumatologijoje. Visas gydymo laikotarpis gana ilgas.

Kryžminio raiščio operacija. Priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos metodikos

Yra nemažai priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos metodikų, visų jų pagrindinis principas atkurti tikslią anatomiją ir stabiliai prifiksuoti transplantą. Tuo atveju, jei tenka operuoti dėl dalinio kryžminių raiščių plyšimo atsiradusį kelio sąnario nestabilumą, užtenka rekonstruoti tik vieną pluoštą, nereikia rekonstruoti viso kryžminio – operacija daug lengvesnė ir pasveikimas šiek tiek trumpesnis ir lengvesnis.

Sveikimo proceso kontrolė

Sveikimo proceso metu kontroliuojamas kryžminio raiščio subrendimo lygis, nes nuo to priklauso ar žmogus jau gali sportuoti ir gyventi fiziškai aktyvų gyvenimą be apribojimų. Tai atliekama GENOUROB testo metu.

Kaip gyventi po dalinio kryžminių raiščių plyšimo

Dažnai būna, kad po dalinio kryžminių raiščių plyšimo žmogus sportuoja ir po keleto metų įvyksta pilnas abiejų pluoštų plyšimas. Tada jau būtinai reikia daryti kryžminių raiščių rekonstrukciją. Todėl taip skaitoma, kad dalinį kryžminio raiščio plyšimą turintys žmonės yra padidintos rizikos grupėje pilnam kryžminių raiščių plyšimui įvykti. Įvykus daliniam kryžminių raiščių plyšimui būtina kartoti GENOUROB testą ir toliau planuotis kineziterapijos ar kitus gydymo būdus tam, kad neatsirastų sąnario sudilimo požymių. Profesionalūs sportininkai net ir su daliniu kryžminių raiščių plyšimu deja profesionaliai sportuoti, ypač kontaktinio sporto saugiai ir nežalodami kelio sąnario, negali.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top