HTOPKR

Kelio sąnario osteotomijos sistema, kryžminio raiščio rekonstrukcija, kelio sąnario sudilimas, kelio sąnario nestabilumas, kryžminio raiščio plyšimas, kryžminio raiščio rekonstrukcija, HTO osteotomija

Kojos ašies korekcija vienu metu su kryžminio raiščio rekonstrukcija  – išgelbėja nuo osteoartrozės ir atstato kelio sąnario stabilumą – laiku tai padarius galima ne tiktai sustabdyti kelio sąnario sudilimą ir išvengti endoprotezavimo, bet ir atkurti kelio sąnario stabilumą, kremzlę, todėl sportuoti bei gyventi fiziškai aktyvų ir pilnavertį gyvenimą! Ir tai jau Lietuvoje!

Dažna istorija, kai po kažkada buvusios kelio sąnario traumos ir laiku nepastebėto kryžminių raiščių dalinio ar pilno plyšimo atsiranda lėtinis kelio sąnario nestabilumas. Paradoksalu, bet ir be kryžminio raiščio žmogus gali pakankamai aktyviai gyventi, tačiau dėl kelio sąnario nestabilumo-laisvumo sąnarys palaipsniui sudyla.

Dar blogiau – plyšta meniskai, susidėvi kremzlė, atsiranda skausmai, sutrinka normalus aktyvus gyvenimas. Deja, nors ir atliekamos artroskopinės kelio sąnario operacijos dėl atsiradusių menisko ar kremzlės skausmų – jos neefektyvios, jeigu kartu neatliekama kryžminių  raiščių rekonstrukcija.

Taip jau nutinka, kad po kelių atliktų kelio sąnario artroskopijų, neatlikus kartu ir kryžminių raiščių rekonstrukcijos, dėl vidinės kelio sąnario dalies sudulimo, iškrypsta kelio sąnario ašis, žmogus visiškai nebegali normaliai vaikščioti ir sportuoti – tai jau rimta situacija. Dėl vidinės dalies kelio sąnario sudilimo – osteoartrozės jaunam žmogui atsiranda nuolatiniai kelio sąnario skausmai, sutrinka funkcija, sąnarys pradeda tinti, krypti į šoną, atsiranda neįgalumo ir invalidumo reiškiniai.

Naujausi moksliniai tyrinėjimai ir technologijų progresas išrado ir patvirtino, kad galima išspręsti ir šią labai sudėtingą būklę. Tai vienu metu atliekama koreguojanti blauzdikaulio osteotomija– kojos mechaninės ašies ištaisymas, kartu su kryžminių raiščių rekonstrukcija – operacijos metu atraminis kelio sąnario krūvis iš sudilusios vietos perkeliamas į neutralią – sveikąją kelio sąnario pusę, todėl nebedyla vidinė sąnario pusė, o tuo pačiu  atlikus kryžminių raiščių rekonstrukciją atkuriamas kelio sąnario stabilumas ir žmogaus kelio sąnarys pilnavertiškai gali atitarnauti net iki 20 ar dar daugiau metų, o dažnai ir išviso nebereikia kelio sąnario endoprotezavimo. Kryžminių raiščių ir kremzlės rekonstrukcija atliekama endoskopiniu-artroskopiniu būdu, tai yra sąnario viduje, be pjūvių, o koreguojanti ašies rekonstrukcija minimalios invazijos būdu.

Įrodyta, kad po mechaninės kojos ašies korekcijos – pažeista vidinės kelio sąnario dalies kremzlė regeneruoja!  Jei kartu su ašies korekcija pavyksta rekonstruoti kelio sąnario stabilumą ir vidinės dalies kremzlę – žmogui niekada nebereikės keisti kelio sąnario – tokie naujausi medicinos mokslo faktai! Ir visa tai jau Lietuvoje!!!

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *