Nežiūrint to, kad išmokome labai stipriai artroskopiškai (endoskopiškai), o ne atvirai fiksuoti plyšusias peties sąnario rotatorių sausgysles, literatūroje vis dar aprašomas gana didelis pakartotinų plyšimų dažnis. Šie faktai jau daug metų verčia ieškoti būdų, kaip sustiprinti fiksuotas sausgysles, kad jos tvirčiau ir greičiau prigytų prie žastikaulio gumburo kaulinės tvirtinimosi dalies ir daugiau niekada nebenuplyštų.
Taigi, kartu su biomechaninėmis technologinėmis tvirtumo galimybėmis, kurios ypatingai tobulos, pagaliau atsiranda vis daugiau duomenų, kad kaulų čiulpų stimuliacijos (KČS), taikomos kartu su plyšusių peties sąnario rotatorių sausgyslių artroskopine fiksacija, reikšmingai sumažina pakartotinų peties sąnario rotatorių sausgyslių plyšimų dažnį.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30885313/
Bone marrow stimulation decreases retear rates after primary arthroscopic rotator cuff repair: a systematic review and meta-analysis (PubMed, MEDLINE, Embase, and the Cochrane Library were searched through December 2017)
Four studies (365 patients), including 2 Level I randomized controlled trials and 2 Level III retrospective comparative cohort studies were included. The pooled analysis of rotator cuff retear rates from the 4 studies (328 patients) showed a statistically significant difference favoring BMS over conventional repair (odds ratio, 0.42; 95% confidence interval, 0.25-0.73; P = .002; I2 = 0%).
Tai rimta žinia skeptikams, kurie jau keletą metų plaka mus prie kryžiaus, bardami mus už tai, kad mes naudojame KČS savo rekonstrukcinių artroskopinių operacijų metu ir taip ribodami galimybes efektyviau padėti žmonėms, kenčiantiems peties sąnario skausmus. Vis tik patirties jausmas dirbant šį darbą jau daugiau nei 23 metus, neapgauna – vadinasi KČS jau yra „evidence based“ metodas, kurį naudokime! Greitu metu bus publikuoti mūsų duomenys su evidence based vaizdais apie tai, kad biologinė-regeneracinė artroskopinė rekonstrukcija veikia!