supraskapuliaris

Viršmentinio (n.supraskapuliaris) nervo sindromas peties sąnaryje

Viršmentinio nervo sindromas yra reta peties sąnario patologija, kuri iki šiol nėra iki galo ištyrinėta ir aiški. Labai sunku šį sindromą atskirti nuo kitų arba greta esančių peties sąnario patologijų, dažnai tenka pažvelgti plačiau „standartinio peties sąnario patologijų burbulo“. Nurodoma, kad viršmentinio nervo sindromas sudaro tik apie 2% visų peties sąnario patologijų, tačiau sportininkų tarpe, dažnai naudojančių rankos virš galvos judesius (tinklinis, rankinis, plaukimas, krepšinis, ieties metimas ir kt.), peties sąnario skausmas dėl  viršmentinio nervo sindromo gali siekti net iki 33%. Nors ir nėra aiškių įrodymų, tačiau daug šaltinių nurodo, kad viršmentinio nervo sindromas dažnai pasireiškia ir esant masyviam su rotatorių raumenų plyšimui su didele retrakcija.

Laimei, gerėjant diagnostikos galimybėms, patirčiai ir supratimui apie priežastis ir struktūrą, viršmentinio nervo sindromas diagnozuojamas vis dažniau, tačiau nepakankamai dažnai, o neretai ši patologija yra ir ignoruojama. Šis sindromas labai kompleksiškas, o laiku nustačius gydymas labai efektyvus – tereikia jį pažinti ir tinkamai diagnozuoti. Jau yra aišku, kad lėtinė šio sindromo forma gydoma daug sunkiau, nei ūminė. Pradžioje labai efektyvios neoperacinės priemonės, tačiau nors ir retai tenka atlikti ir artroskopinę viršmentinio nervo išlaisvinimo procedūrą.

Keli endoskopiniai vaizdai iš mūsų komandos atliktos retos, tačiau labai efektyvios artroskopinės viršmentinio nervo išlaisvinimo procedūros ir puiki apžvalga apie viršmentinio nervo patologijos diagnostikos ir gydymo galimybes:

https://www.mdpi.com/2077-0383/9/8/2331/htm

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.