Kryžminių raiščių trauma labai ilgam laikui išbraukia žmogaus aktyvaus gyvenimo laiką, dažnai pakeičia apskritai gyvenimo ritmą arba net ir pakoreguoja karjeros ar gyvenimo tikslus. Todėl viso pasaulio mokslininkai deda labai dideles pastangas, kad surasti auksinį kryžminio raiščio traumų gydymo standartą. Deja, kol kas tai tik operacinė kryžminių raiščių rekonstrukcija. Tradiciškai pasveikti ir pilnai sportuoti žmonės pradeda po 8-12 mėnesių – priklausomai nuo to ar kartu su kryžminiu raiščiu plyšo meniskai, kremzlė, šoniniai raiščiai.
Gera žinia, jau beveik 2 metus naudojama nauja kryžminių raiščių rekonstrukcijos ir fiksacijos sistema, kartu su specifine, adaptuota ir gijimo terminais grįsta kineziterapijos programa leidžia trumpinti pasveikimo laiką ir kai kuriais atvejais užtenka 3-4 mėnesių tam, kad pilnai pasveikti!
Tačiau yra kelios sąlygos – gijimą reikia kontroliuoti ne laiku, o objektyviais parametrais – GENOUROB, funkcinio testavimo parametrais, one-leg hop testo duomnimis, apatinių galūnių stabilumo įvertinimu su ABILI platforma – tada galime objektyviai ir nešališkai sužinoti ar žmogus jau pasiruošęs atnaujinti savo sportinę veiklą, o jei ne, tada tiksliai žinome ko trūksta ir ką reikia gerinti!
JUDAME Į PRIEKĮ SU PASAULINIO MEDICINOS MOKSLO NAUJIENOMIS!
/*54745756836*/