Kryžminio raiščio trauma. Kelio sąnario kryžminio raiščių plyšimas labai sunki kelio sąnario trauma, tai ilgam, o kartais ir visam laikui gyvenimą pakeičiantis įvykis.
Prieš 20 metų, dar pačioje karjeros pradžioje, mačiau ir skaičiau, kaip po tokių traumų sportininkai dažniausiai baigdavo savo sportinę karjerą ir niekada nebegrįždavo pilnu pajėgumu į buvusį savo fizinio aktyvumo lygį arba sportuodami be kryžminio raiščio galutinai susigadindavo savo kelio sąnarius.
Kryžminio raiščio trauma. Yra problema, atsiranda ir sprendimai – atsirado daugybė kryžminių raiščių traumų gydymo būdų, modernėjo nauji ir nauji operacijų metodai, kasmet tobulėjo. Kartu su jais augom chirurgiškai, invazija sąnariui vis mažėjo ir mažėjo, o naujos technologijos keičiasi kas 3-5 metus, chirurgo rankų judesiai tampa panašūs į roboto – tiksliai greitai, efektyviai – vis daugiau profesionalių sportininkų gali grįžti sportuoti į buvusį fizinio aktyvumo lygį. Tačiau mes vis dar ieškome tobulesnių kryžminio raiščio rekonstrukcijos metodų, randame, ištobuliname – visomis prasmėmis – technologijos-trumpas operacijos laikas-stiprus naujas raištis-idealiai tvirta jo fiksacija-saugi pacientui aplinka-greitas sveikimas-„garantinis talonas be termino“ naujam fiziškai aktyviam gyvenimui beveik 98 procentams kryžminių raiščių traumas patyrusiems žmonėms. Tik apie 2 procentai, kuriems dar kažką pataisyti reikia iki 100 procentų – palyginus su buvusiais 40 procentų – prieš 20 metų – puiki statistika. Taip ir toliau, su vėjeliu!