Besraigtė kryžminio raiščio rekonstrukcija

kryžminio raiščio transplantas

Besraigtė kryžminio raiščio rekonstrukcija. Pati populiariausia šiuo metu taikoma priekinio kryžminio raiščio (PKR) rekonstrukcijos metodika yra iš 4-gubai sulenktų semitendinosus ir gracillis sausgyslių pluoštų suformuotas naujas kryžmino raiščio transplantas; tačiau taikant šią metodiką suformuojamas PKR transplanto diametras dažniausiai yra 7-9 mm (skersmuo).  Literatūroje nurodoma, kad mažesnis PKR transplanto skersmuo neužtikrina reikiamo kelio sąnario stabilumo ir yra didesnė pakartotinų plyšimų rizika.

Mūsų, viename žinomiausiame Amerikos žurnale (Arthroscopy Techniques. Arthroscopy and Related Surgery) aprašyta ir 2021 metais publikuota (https://www.arthroscopytechniques.org/article/S2212-6287(20)30387-X/fulltext) priekinio kryžminio raiščio rekonstrukcijos metodika visais atvejais esant reikalui leidžia paruošti >10-mm skersmens transplantą ir fiksuoti su specialia sistema reikšmingai stipriau, nei su sraigtais. Sistemos pagalba uždengiamas visas kryžminio raiščio tvirtinimosi prie šlaunikaulio ir blauzdikaulio pėdsakas – anatominė rekonstrukcija, taip atkuriamas visiškas kelio sąnario stabilumas.

Besraigtė kryžminio raiščio rekonstrukcija. Metodikos esmė – iš 8-gubai, o ne  4-gubai sulenktų semitendinosus ir gracillis sausgyslių pluoštų suformuotas naujas kryžmino raiščio transplantas, fiksuotas dviem PULLUP (SBM, Lourdes, France) sistemos fiksatoriais. Metodikos pagalba greitai ir lengvai atliekama PKR rekonstrukcija suformuojant didelio skersmens transplantą, kuris labai stabiliai ir be sraigtų fiksuojamas kanaluose – taip atkuriamas pilnas kelio sąnario stabilumas.

https://www.arthroscopytechniques.org/article/S2212-6287(20)30387-X/fulltext

Besraigtė kryžminio raiščio rekonstrukcija
/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top