Užpakalinio kryžminio raiščio plyšimas, slidinėjimas, rankinis, futbolas, koreguojanti osteotomija

HTO 2

Užpakalinio kryžminio raiščio plyšimas – labai reta trauma, bet tuo pačiu ją ir sunku diagnozuoti, todėl dažniausiai diagnozuojama ne visada!

Užpakalinio kryžminio raiščio plyšimas. Sportuojant vis dažniau įvyksta kelio sąnario priekinio kryžminio raiščio traumos, o dar rečiau plyšta užpakalinis kryžminis raištis – dalis fiziškai stipresnių žmonių užpakalinio kryžminio raiščio traumas dėl sunkesnės diagnostikos tiesiog „pravaikšto“ ir toliau tęsia savo sportinę karjerą be dalies užpakalinio kryžminio raiščio. Kaip ir be priekinio kryžminio, taip ir be užpakalinio kryžminio raiščio sportuoti tai galima, bet dėl padidėjusio kelio sąnario paslankumo – nestabilumo sąnario kremzlė patiria per didelius atraminius krūvius ir atsiranda ankstyvos ARTROZĖS rizika, plyšta meniskai, gali net iškrypti ir kojos ašis!

Užpakalinio kryžminio raiščio plyšimas
Užpakalinio kryžminio raiščio plyšimas

Todėl visada reikia nepamiršti ir užpakalinio kryžminio raiščio – jo traumų gydymas šiek tiek skiriasi, kaip ir priekinis jis turi du pluoštus, kurie yra platesni nei priekinio, todėl dažnu atveju įvykus vieno pluošto pažeidimui yra tikimybė, kad ši trauma nepadidins užpakalinio kelio sąnario nestabilumo, bet jei užpakalinio kryžminio raiščio pažeidimas apima daugiau, nei vieną pluoštą ir yra teigiami specialūs užpakalinio kelio sąnario nestabilumo testai, tada reikia atlikti užpakalinio kryžminio raiščio izoliuotą rekonstrukciją, nes kitu atveju, jeigu išsivystys lėtinis kelio sąnario nestabilumas, teks kartu atlikti ir koreguojančią blauzdikaulio osteotomiją tam, kad pataisyti kojos mechaninę ašį.

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top