Nors golfas ir nepavojingas sportas, tačiau gali sukelti nuolatines peties, alkūnės, riešo ir nugaros perkrovas ar net ir įvykti ir ūmi šių kūno dalių trauma.
Smūgiuojant golfo kamuoliuką, labai intensyviai ir sinchroniškai dirba minėtų ir kitų kūno dalių raumenys, kurie turi sugeneruoti labai didelį kamuoliuko greitį, todėl žaidžiant golfą. Tačiau didžiausia apkrova smūgio metu tenka peties sąnariui.
Kaip žinia, dalis žmonių turi įgimtas labai siauras peties sąnario angas, kuriose šias jėgas ir turi sugeneruoti peties sąnario giliosios saugsylės ir raumenys. Todėl žaidžiant golfą ir populiarėjant šiam sportui Lietuvoje, pastebime, kad padaugėjo ir peties sąnario lėtinių pažeidimų, susijusių su golfo žaidimu. Yra ir naujas pasaulyje labai dažnai minimas terminas – „golfo žaidėjo petis“, kurį išprovokuoja sukamosios peties sąnario manžetės pažeidmai atsirandantys dėl įgimto peties sąnario ankštumo, o ypač III tipo petinės mentės ataugos, supraskapuliarinio nervo angos ankštumo, bicepso ilgosios sausgyslės uždegimų ir peties sąnario nestabilumo.
Ignoruoti šio skaumo negalima, nes tokiu atveju lėtiniai peties sąnario minėti pažeidimai gali privesti ir prie artroskopinės peties sąnario operacijos.
Kaip ir visur – svarbi technika ir fizinis pasiruošimas, tačiau, jei turite įgimtų peties sąnario ankštumo požymių, reikia specifinės prevencijos, kuri yra labai efektyvi ir gera žinia, kad daugumai golfo žaidėjų, turinčių peties sąnario skausmus galima padėti be jokių intervencijų ir operacijų – etapinė pagalbinė kineziterapijos programa padės efektyviai ir saugiai, be peties sąnario skausmo toliau žaisti golfą.
/*54745756836*/