girnelės panirimas

Girnelės nestabilumas – girnelės išnirimai, girnelės panirimai

Girnelės nestabilumas – kelio sąnario funkciją sutrikdanti patologija

Girnelės nestabilumas – gali atsirasti po kelio sąnario traumos, tiesioginio smūgio į kelio sąnarį, gali būti ir lėtinis nestabilumas su pasikartojančiais girnelės panirimo ar išnirimo epizodais, kurie dažniausiai susiję su anatominiais įgimtais kelio sąnario pakitimais.

Pagrindiniai simptomai

  • Girnelės nestabilumas-išnirimų, panirimų baimė
  • Priekinės kelio sąnario dalies skausmas
  • Nemalonus traškėjimas
  • Kelio sąnario patinimai, strigimai

Būdingas padidėjęs girnelės paslankumas į išorinę kelio sąnario pusę, dažniausiai žmonės jaučia girnelės išnirimo baimę ir per didelį išorinį girnelės poslinkį ištiestame kelio sąnaryje. Žmonės jaučia girnelės pokštelėjimą sulenkiant kelio sąnarį, būtent tuo metu, kai girnelė įsistato į savo vagą.

Tikslios diagnozės patvirtinimui atliekama daug tyrimų ir specifinių testų, padedančių parinkti teisingą gydymo metodą. Deja, pilnai išgydyti girnelės nestabilumą galima tiktai atlikus modifikuotą dviejų pluoštų vidinio girnelės-šlaunikaulio raiščio rekonstrukciją, kuri, priklausomai nuo konkrečios nestabilumą sukeliančios priežasties, dažniausiai atliekama kartu su papildomomis girnelės stabilumą užtikrinančiomis operacinėmis procedūromis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.