Masyvus peties rotatorių plyšimas

Dviejų eilių labai stipri didelio peties rotatorių plyšimo artroskopinė rekonstrukcija

Jauname amžiuje traumos metu įvykus peties sąnario masyviam rotatorių plyšimui, būtina juos kuo greičiau susiūti ir prifiksuoti prie didžiojo žastikaulio gumburo,  to nepadarius atsiranda didelis pavojus, kad ateityje peties sąnario skausmas ir funkcijos sutrikimas vargins nuolatos ir tai bus priežastis netgi peties sąnario endoprotezavimo, o žmogus negalės pilnavertiškai naudotis pažeistu peties sąnariu.

Peties sąnario rotatorių plyšimai labai sutrikdo peties sąnario funkciją ir apriboja fiziškai aktyvaus žmogaus gyvenimą. Dėl skausmo ir negalėjimo laisvai judinti žasto per peties sąnarį labai stipriai sutrinka žmogaus kasdieninė veikla.

Tokie plyšimai gydomi peties sąnario artroskopinės operacijos metu prifiksuojant pažeistas sausgysles prie žastikaulio didžiojo gumburo panaudojant taip vadinamus inkaruojančius sraigtus. Dažniausiai naudojami titaniniai inkaruojantys sraigtai, tačiau jau yra sausgyslės prie kaulo prigijimą skatinantys inakruojantys sraigtai, kurie sudaryti iš specialios biologinės medžiagos padedančios sausgyslei tvirčiau ir greičiau prigyti prie kaulo fiksacijos vietos. Nauji sraigtai – FIXIT, savo fiksacijos jėga prilygsta titaniniams, tačiau turi pranašumą prieš juos, nes skatina kaulo gijimą. Sausgyslė greičiau ir tvirčiau prigis prie kaulo – žmogus greičiau galės pilnavertiškai naudoti peties sąnarį. Bet svarbiausias faktorius, lemiantis sėkmingą prifiksuotų sausgyslių biologinį prigijimą – kuo tvirčiau jas prifiksuoti prie žastikaulio gumburo. Tam reikia atlikti ne vienos, o dviejų eilių didelio peties rotatorių plyšimo rekonstrukciją, tai užtikrina, kad artroskopinės peties operacijos metu sausgyslės prie žastikaulio kaulo bus pritvirtintos didesniu paviršiumi – tai užtikrins greitesnį ir tvirtesnį prigijimą – žmogus galės lengviau ir greičiau reabilituotis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.