užstrigęs meniskas

Atsargiai – rankenos ir liežuvėlio menisko plyšimai!

Atsargiai – rankenos ir liežuvėlio menisko plyšimai!

Pastaruoju metu mokslininkai vis daugiau diskutuoja apie meniskų plyšimus ir jų gydymo būtinumą, reikalingumą ir efektyvumą.

Covid-19 pandemija irgi daug ką pakeitė – padaugėjo žmonių, kuriems plyšo meniskai, bet dėl negalėjimo patekti pas reikiamą gydytoją, jie per ilgai kentėjo skausmą, negalėjo pilnai priremti ir lankstyti kelio sąnario, todėl pasižeidė greta esanti kelio sąnario  kremzlė. Iki covid-19 pandemijos tai jau buvo išgyvendinta problema, nes žmonės pas sporto medicinos gydytoją ar sporto ortopedą patekdavo palyginti lengvai, tačiau dabar vis dar teikiamos nuotolinės konsultacijos daugeliu atvejų iškreipė situaciją.

Menisko plyšimai gali būti labai įvairūs ir plyšimas, plyšimui nelygus….dauguma jų, ypač degeneracinio pobūdžio nereikalauja greito chirurginio sprendimo, ir didelės bei greitos neigiamos įtakos kelio sąnario kremzlės pažeidimui neturi, tačiau tam tikri meniskų plyšimo tipai yra ypač pavojingi ir reikalauja greito chirurginio gydymo, tada dar galima meniską išsaugoti, tuo pačiu kelio sąnarį nuo sudilimo. Mačiau labai daug pavyzdžių – tiek gerų, tiek blogų – išsaugojus meniskus – tai yra juos prisiuvus – išgelbėjam kelio sąnarį nuo sudilimo, tuo tarpu pašalinus meniską, ypač visą jo audinį – iš karto prasideda sąnario kremzlės plonėjimo procesai.

Todėl, meniskų plyšimai covid-19 pandemijos metu įgavo naują statusą – greito sprendimo priėmimo statusą, nepamirškime – meniskus reikia išsaugoti jeigu norime be skausmo šokinėti, bėgioti, sportuoti ir gyventi fiziškai aktyvų gyvenimą! Kol pats nesusiduri su tuo, sunku suprasti……..

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *