Latarjet 1

Artroskopinė peties lėtinio nestabilumo rekonstrukcija, Latarjet operacija

Latarjet operacija. Pati efektyviausia lėtinio peties nestabilumo artroskopinė rekonstrukcija – artroskopinė snapinės mentės ataugos transpozicija! Po jos sportuoti galima jau po 3-4 mėnesių!

Latarjet operacija. Gydant lėtinį peties nestabilumą, dėl kurio daug kartų išnyra žastikaulis, pagrindinis tikslas kaip galima greičiau ir efektyviai sugrąžinti peties sąnario stabilumą. Daugėjant žastikaulio išnirimų skaičiui atsiranda mentės ir žastikaulio kaulo defektai peties sąnaryje, kurie sąlygoja blogesnę grįžimo į sportą prognozę.

Deja, peties raiščių rekonstrukcija tokiais atvejais nėra efektyvi, o vienintelis šiuo metu efektyvus gydymo metodas – kaulo mentės defekto atstatymas, atliekant snapinės mentės ataugos transpoziciją. Ši rekonstrukcija yra auksinis standartas gydant pasikartojančius žastikaulio išnirimus ir lėtinį peties sąnario nestabilumą, kai nestabilumo priežastis yra mentės priekinio apatinio krašto ir žastikaulio kaulo defektai dėl kurių ir atsiranda peties lėtinis nestabilumas ir pasikartojantys žastikaulio išnirimai – žastikaulis išnyra tiesiog miegant ar netgi atliekant labai paprastą rankos judesį, tiesiant ranką ir panašiai.

Sportininkams ir fiziškai labai aktyviems žmonėms aktualiausias klausimas kada galima grįžti sportuoti po tokios operacijos?

Latarjet operacija. Dauguma publikacijų ir mūsų patirtis nurodo, kad dauguma aktyviai sportuojančių žmonių po tokios operacijos grįžta sportuoti vidutiniškai 8.6 ± 4.1 mėnesiai po LATARJET rekonstrukcijų, tačiau atlikus ne atvirą, o artroskopinę rekonstrukciją, grįžti sportuoti galima jau ir po 3 ar 4 mėnesių!!!

Latarjet operacija. Sunkiau grįžti sportuoti sekasi padidėjusį kūno masės indeksą turintiems žmonėms, ir tiems, kurie prieš operaciją turėjo daug žastikaulio išnirimo epizodų, o jų mentės priekinio apatinio krašto defektai buvo ženkliai didesni bei tiems, kuriems atsirado dar ir žastikaulio kaulo defektai – taip vadinami Hill-Sachs defektai.

Kuo mažesnis kaulo defektas, tuo didesnė tikimybė greičiau grįžti į buvusį fizinio aktyvumo lygį! Svarbiausias faktorius čia yra operacinė technika, patirtis ir metodika – artroskopinė peties sąnario (endoskopinė) Latarjet rekonstrukcijos metu viskas padaroma per skylutes-viduje endoskopiškai – tikimybė grįžti dar didesnė ir greitesnė, nei po atviros operacijos!

Latarjet operacija
Latarjet operacija
/*54745756836*/

1 thought on “Artroskopinė peties lėtinio nestabilumo rekonstrukcija, Latarjet operacija”

  1. Pingback: Latarjet artroskopinė peties nestabilumo rekonstrukcija, žastikaulio išnirimai, peties nestabilumas - RimtautasGudas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *