AC isnirimas

Raktikaulio petinio galo išnirimai – dviračių, ypač elektrinių, paspirtukų, riedžių traumos

Raktikaulio petinio galo išnirimai – dviračių, ypač elektrinių, paspirtukų, riedžių traumos, o vasaros metu perpildyti vaikų ir suaugusiųjų gydymo įstaigų priėmimo skyriai! Alkoholiui, mobiliems įrenginiams važiuojant bet kokia transporto priemone griežtas NE!

Raktikaulio petinio galo išnirimai dažniausiai įvyksta nukritus ant peties šonu arba patyrus staigų kontaktą į peties sąnarį – vasaros sezono metu prasidėjo dviračių, ypač elektrinių dviračių, paspirtukų ir riedžių sezonas, ligoninių ir poliklinikų priėmimo skyriai užsipildė vaikučiais ir suaugusiais, kurie nesaugiai važiuodami dviratėmis transporto priemonėmis nukrito ir susižeidė peties sąnarį. Dar blogiau, jei važiuojant dviračiu ar paspirtuku žmonės kalbasi telefonu ar naršo internetą – o tokių matau labai daug! Ir dar žinoma alkoholis – tada ne tik save, bet ir kitą sužaloja.

Išnirus raktikauliui, nuplyšta raktikaulį laikantys raiščiai, todėl raktikaulis tampa nestabilus, dažnai čiuopiasi net po oda – ir vadinamas „pianino klavišo“ simptomu – raktikaulio galas tarsi fortepijono klavišas spaudinėjant pirštu juda į visas puses, o labiausiai į viršų ir žemyn.

Dar yra nuomonė, kad užtenka “atstatyti” raktikaulį į vietą ir uždėti gipso DEZO tipo tvarstį, deja, taip raktikaulis neišsilaikys savo vietoje, todėl vienintelis būdas sugrąžinti raktikauliui ir visam peties sąnariui normalią funkciją – atlikti jo fiksaciją operaciniu būdu.

Deja, dar ir dabar tokie raktikaulio išnirimai gydomi raktikaulį fiksuojant vielomis, per didelį odos pjūvį; po tokių operacijų reikia dar vienos – vielų pašalinimo operacijos, dažnai vielos pradeda lysti per odą raktikaulio raiščiams dar nesugijus, dažnai ir sulūžta, o net ir sugijus raiščiams, dažnai atsiranda petinio raktikaulio galo artrozė, todėl tenka šalinti dalį petinio raktikaulio galo – dar ir trečios operacijos metu.

Šiuolaikinių endoskopinių technologijų pagalba jau daug metų raktikaulio išnirimus mes gydome be didelių pjūvių – endoskopiškai – artroskopiškai, tai yra panaudojant specialiai sąnarių operacijoms sukurtą sąnario viduje sukurtą  didelės raiškos optinę vaizdo sistemą, kuri vaizdą didina 10 kartų! Jos pagalba išniręs raktikaulis atstatomas į vietą ir prifiksuojamas panaudojant keturių sagų sistemą – jų nereikia šalinti, reiškia – tik viena ir ne atvira, o endoskopinė operacija žmogui! Tačiau pasitaiko atvejų, kai raktikaulis fiksuojamas artroskopiškai, tačiau tiktai su viena sagų sistema, o to nepakanka, kad raktikaulis išliktų stabilus. Išnirusį raktikaulį būtina endoskopiškai fiksuoti keturių, o ne dviejų sagų sistema, t.y.,- iš viso keturios sagos!

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *