kryzminiu rekonstrukcija

Kryžminio raiščio plyšimas

Kryžminio raiščio plyšimas. Patyrus kryžminio raiščio traumą pasikeičia visas žmogaus gyvenimas, todėl labai svarbu laiku diagnozuoti ir iki galo išgydyti tokią traumą, nes kitu atveju pasekmės gali būti labai sunkios – tarptautinių ekspertų rekomendacijos, kaip elgtis patyrus kryžminių raiščių traumą ir kada galima gydyti be operacijos, o kada jos reikia

Kryžminių raiščių traumos yra pačios sunkiausios ir ilgiausią gydymo laikotarpį turinčios traumos. Dar blogiau – laiku nediagnozavus, ateity gali įvykti negrįžtami kelio sąnario pakitimai ir jaunas žmogus nebegalės pilnu krūviu sportuoti, o kelio sąnarys palaispniui sudils.

Kryžminio raiščio plyšimas. Plyšus kryžminiams raiščiams labai svarbu laiku nustatyti kelio sąnario nestabilumo laipsnį, nes nuo to priklauso kokio gydymo prireiks – ir ne visada būtinai reikia operuoti! Vienas ir pats tiksliausias šiuo metu įmanomas kelio sąnario stabilumo testas patyrus kryžminių raiščių traumas yra taip vadinamas Genourob (GNRB) tyrimas, kurį būtina atlikti kiekvienam žmogui, patyrusiam kryžminių raiščių traumą – šis tyrimas labai tiksliai palygina sveiko ir pažeisto kelio sąnario stabilumą, o pagal šį tyrimą galima tiksliausiai patarti žmogui kokį gydymo būdą pasirinkti – kineziterapiją ar operaciją. Laikoma, kad, renkantis gydymo būdus, GNRB tyrimas labai papildo MRT tyrimą.

Kryžminio raiščio plyšimas
Kryžminio raiščio plyšimas

Nustačius nedidelį kelio sąnario nestabilumo laipsnį ir jeigu žmogus neplanuoja labai aktyvaus fizinio gyvenimo, galima rinktis ir gydymą be operacijos, tačiau tai nereiškia, kad nereikės nieko daryti – gydymas be operacijos reiškia ilga ir labai specifinė kineziterapija, reabilitacija, o tai užima labai daug laiko – reikia išmokti daug naujų fizinių pratimų ir technikų, padedančių stabilizuoti kelio sąnarį. Tačiau, jei, nustatytas didelis kelio sąnario nestabilumas arba žmogus planuoja labai aktyvų fizinį gyvenimą, vargina kelio sąnario nestabilumo epizodai ar kiti specifiniai simptomai, tada reikia atlikti anatominę kryžminio raiščio rekonstrukciją.

Žemiau – labai geros tarptautinių ekspertų rekomendacijos, kaip elgtis patyrus kryžminių raiščių traumą – padės lengviau suprasti kada galima gydyti be operacijos, o kada jos reikia.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32388664/

/*54745756836*/

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *